Zgłoś się na 13. Pomorskie Warsztaty Filmowe

Do 25 lipca 2014 chętni mają czas zgłosić się na 13. Pomorskie Warsztaty Filmowe. W ramach warsztatów w trakcie ośmiu sesji w okresie od września do grudnia organizatorzy przewidują 150 godzin praktycznych zajęć.

Warsztaty z profesjonalistami

Uczestnicy 13. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie. W tym roku swój udział w warsztatach potwierdzili: scenarzysta Grzegorz Łoszewski („Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”), reżyser Wojciech Marczewski („Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”), operator obrazu Sławomir Pultyn („Życie, miłość, śmierć i inne błahostki, czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler („Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”).

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny wypełnić wniosek zgłoszeniowy dostępny na stronie gsf.pl. Do wniosku należy dołączyć, w formie pliku, pomysł na krótki film fabularny (od 1 do maksymalnie 3 stron), na zadany temat:…i nagle zrozumiełem/am, że jestem zakochany/a… W przesyłanym zgłoszeniu kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie fotografie, ewentualnie dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne). Wszystkie dokumenty powinny być opisane, zamieszczone na płycie CD lub DVD i dostarczone osobiście lub pocztą na adres:

 

Gdyńska Szkoła Filmowa,

ul. Wrocławska 93,

81-553 Gdynia

z dopiskiem Warsztaty.

 

Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie 24 osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Koszt warsztatów wynosi 900 zł.

Pytania prosimy kierować do Jerzego Radosa: jr@gsf.pl

 

Więcej informacji na stronie: www.gsf.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

08.07.2014