Zgłoś się na 14. Pomorskie Warsztaty Filmowe

Uczestnicy 14. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie.

Wykładowcy

Pracami pokierują praktycy kina i doświadczeni wykładowcy, m.in. scenarzysta Grzegorz Łoszewski (m.in. „Komornik”, „Stygmatyczka”, „Bez wstydu”), reżyser Wojciech Marczewski (m.in. „Dreszcze”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Weiser”), operator obrazu Sławomir Pultyn (m.in. „Życie, miłość, śmierć i inne błahostki czyli Jan Saudek czeski fotograf”) oraz montażystka Milenia Fiedler (m.in. „Weiser”, „Katyń”, „Wałęsa”).

Zgłoszenia do 10 lipca

Zainteresowani uczestniczeniem w 14. Pomorskich Warsztatach Filmowych, powinni wypełnić Wniosek Zgłoszeniowy i dołączyć do niego, w formie pliku, pomysł na krótki film fabularny (jedna strona). Kandydaci powinni przedstawić życiorys oraz dwie różne fotografie, ewentualnie swoje dotychczasowe prace twórcze (literackie, filmowe, fotograficzne, muzyczne lub plastyczne), załączone dokumenty i prace opisać oraz zamieścić na płycie CD lub DVD i dostarczyć osobiście albo wysłać pocztą na adres

Gdyńska Szkoła Filmowa

ul. Wrocławska 93

81-553 Gdynia

z dopiskiem WARSZTATY.

Spośród wszystkich kandydatów Komisja Rekrutacyjna wyłoni maksymalnie dwadzieścia cztery osoby, które zostaną zaproszone do drugiego etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej. Ostatecznie Komisja Rekrutacyjna zaprosi na 14. Pomorskie Warsztaty Filmowe dwunastu uczestników.

Na zgłoszenia i prace organizatorzy czekają do 10 lipca 2015 roku. W rekrutacji na 14. Pomorskie Warsztaty Filmowe może wziąć udział każdy, kto ma ukończone 18 lat, dobry pomysł na film i chce poświęcić cztery miesiące intensywnej pracy na realizację krótkiej etiudy filmowej. Organizatorzy przewidują blisko 150 godzin zajęć praktycznych. Warsztaty odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w okresie od października do grudnia 2015 roku. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na weekend 26-27 września 2015 r. Jednorazowa opłata pobierana na konto Pomorskiej Fundacji Filmowej od osób zakwalifikowanych na warsztaty wynosi 900 zł.

Pomorskie Warsztaty Filmowe

Pomysłodawcą i koordynatorem wszystkich edycji Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Jerzy Rados. Organizatorem 14. Pomorskich Warsztatów Filmowych jest Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni, mecenasami przedsięwzięcia są Miasto Gdynia oraz Samorząd Województwa Pomorskiego.

Kontakt: Jerzy Rados, jr@gsf.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej

12.05.2015