Zgłoś się na 9. ScripTeast

Do 31 lipca trwa nabór do programu ScripTeast przeznaczonego dla doświadczonych scenarzystów z Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenie współfinansowane jest przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Dopracuj swój scenariusz

Program przeznaczony jest dla scenarzystów, którzy chcą udoskonalić swój napisany już scenariusz oraz dostosować jego przekaz do międzynarodowego odbiorcy i wzmocnić marketingowy potencjał projektu. Ponadto udział w programie stwarza szansę nawiązania kontaktu z najlepszymi twórcami kina oraz poznania branży filmowej na festiwalach w Berlinie i Cannes.

Program ScripTeast

Na program składają się trzy sesje stacjonarne oraz dwie internetowe konsultacje. Pierwsza sesja odbędzie się w Polsce jesienią 2014. Druga sesja prowadzona będzie podczas Berlinale 2015. Program zakończy się w trakcie festiwalu w Cannes. We Francji najlepszy scenariusz biorący udział w programie otrzyma nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego – statuetkę autorstwa Adama Fedorowicza oraz czek na 10 000 euro.

Zgłoszenia do 31 lipca

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 31 lipca. Aplikacje należy przesyłać za pomocą formularza i drogą pocztową. Do zgłoszenia należy dołączyć scenariusz, streszczenie, CV oraz list motywacyjny. Do progrmu zakwalifikuje się od 10 do 12 scenariuszy. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Projekt ze wsparciem PISF

Program ScripTeast organizowany jest przez Niezależną Fundację Filmową przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Media, PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Apple Production, we współpracy z m.in. Europejską Akademią Filmową, renomowanymi klubami producentów Producers Network i ACE, Transatlantic Partners oraz Film New Europe.

 

Więcej informacji: www.scripteast.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

10.06.2014