Zgłoś się na Baltic Event Co-Production Market

Do 7 września jest czas na wysłanie zgłoszenia na Baltic Event Co-Production Market. To największe regionalne targi filmowe w Europie Północno-Wschodniej, których 19. edycja odbędzie się od 23 do 27 listopada w ramach Tallinn Black Nights Film Festival.

Baltic Event Co-Production Market od 2005 roku jest miejscem spotkań z osobami z europejskiej branży audiowizualnej: doświadczonymi producentami, jak i obiecującymi młodymi talentami. Podczas wydarzenia producenci mają szansę zaprezentować swoje projekty, scenarzyści podzielić się najświeższymi pomysłami podczas sesji pitchingowych, a koproducenci nawiązać współpracę producencką.

To także miejsce prezentacji poszukujących dofinansowania projektów z Europy Środkowowschodniej, krajów nadbałtyckich i Skandynawii. Na program wydarzenia składają się m.in. indywidualne spotkania producentów i twórców z koproducentami, dystrybutorami, przedstawicielami instytucji i festiwali filmowych.

Nagroda Eurimages Co-Production Development

Podczas Baltic Event Co-Production Market projekty z Estonii, Łotwy, Litwy, Polski, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii, Węgier, Czech, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Północnej Macedonii, Czarnogóry, Serbii, Słowenii, Rosji, Gruzji, Ukrainy mają dodatkowo szansę zdobyć nagrodę Eurimages Co-Production Development w wysokości 20 tysięcy euro dla najlepszego projektu. Dodatkowo w tym roku przyjmowane są również projekty z innych państw.

Dodatkowo do 2 września można zgłaszać projekty do międzynarodowego konkursu scenariuszowego Script Pool Tallin. Wybranych zostanie maksymalnie sześć propozycji, osobno dla filmów i produkcji telewizyjnych, które następnie wezmą udział w finałowym etapie połączonym z warsztatami oraz spotkaniami z jury.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeń dostępne są tutaj

21.07.2020