Zgłoś się na Berlinale Talents

Do 1 września trwa nabór na Berlinale Talents (dawny Berlinale Talent Campus). Berlinale Talents to warsztaty dla młodych filmowców, aktorów, kompozytorów, dystrybutorów  i krytyków organizowane przy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Dla młodych filmowców z całego świata

Podczas przyszłorocznego berlińskiego festiwalu w dniach od 7 do 12 lutego odbędzie się kolejna edycja warsztatów Berlinale Talents. Rokrocznie w imprezie bierze udział ok. 300 profesjonalistów z całego świata, stawiających pierwsze kroki w przemyśle filmowym. Mają oni szansę spotkania najbardziej znanych i cenionych ekspertów z branży filmowej oraz uczestniczenia w zajęciach praktycznych.

Zgłoszenia do 1 września

Do udziału w Berlinale Talents mogą się zgłaszać studenci ostatnich lat szkół filmowych oraz czynni filmowcy, którzy niekoniecznie mają wykształcenie filmowe. W Berlinale Talents biorą udział także scenarzyści, agenci sprzedaży, montażyści czy krytycy filmowi. Warunkiem rozpatrywania zgłoszenia jest wzięcie udziału przez daną osobę w jednym projekcie długometrażowym lub w dwóch krótkometrażowych, lub pracy przy serialu telewizyjnym, który zaistniał na rynku międzynarodowym.

 

Dodatkowo reżyserzy i producenci mogą brać udział w Projects Lab, gdzie rozwijają własny projekt pod okiem mentorów. Informacja o osobach zakwalifikowanych do Berlinale Talents pojawi się na początku stycznia 2015.

 

Więcej o Berlinale Talents: www.berlinale-talents.de.

 

Marta Sikorska

21.08.2014