Zgłoś się na Pitch Stop

W dniach 9-13 lutego podczas Berlinale odbędzie się Cinema Total 6 – Europa Endlos – skierowany do profesjonalistów program, którego częścią będzie Pitch Stop.

Pitch Stop

Pitch Stop jest skierowany do reżyserów, którzy mają na koncie debiut fabularny albo międzynarodowo uznany krótki metraż oraz producentów. Zgłoszony na pitching projekt musi wyróżniać się wysoką jakością, oryginalnością i być na etapie developmentu.

 

Na Pitch Stop złoży się warsztat, indywidualne konsultacje oraz publiczny pitching. Wydarzenie ma wyróżniać się indywidualnym podejściem do każdego projektu i dać uczestnikom szansę dyskusji o potencjalnych partnerach, regionalnych i państwowych źródłach finansowania, prawdopodobieństwie telewizyjnej przedsprzedaży i możliwościach rynkowych.

 

Po krótkiej prezentacji projektu, producent wraz z reżyserem będzie zatrzymywał się przy kilku stanowiskach (pitch stops), przy których konsultanci będą im udzielać wskazówek dotyczących konkretnych aspektów produkcji. Poszczególne stanowiska będą dotyczyły developmentu, finansowania, marketingu, dystrybucji i rynku festiwalowego.

 

Po przerwie, w trakcie której reżyser i producent będą mieli czas na przemyślenie rad konsultantów, odbędą się pitchingi dla zaproszonej grupy producentów, dystrybutorów oraz reprezentantów instytucji dotujących projekty filmowe.

Projekty można zgłaszać do 10 grudnia 2012

Wydarzenie organizowane jest przez Collegium Hungaricum Berlin.

 

Informacji udziela Zsuzsanna Petró petro@hungaricum.de.

 

Więcej na stronie www.hungaricum.de.

20.11.2012