Zgłoś się na pitching EDN

Twórcy European Documentary Network (EDN) ogłosili nabór projektów na dwie nowe sesje pitchingowe online. Jedna z nich poświęcona będzie dokumentom o nauce, druga – dokumentom historycznym. Terminy zgłoszeń to odpowiednio 23 kwietnia i 13 maja.

Opowiedz o swoim projekcie przez Internet

W 2010 roku organizacja European Documentary Network (EDN) rozpoczęła nową inicjatywę – sesje pitchingowe online. Obywają się one w formie wideokonferencji, w trakcie której dokonuje się pitchingu 4 projektów, a każdemu z nich poświęca się dokładnie godzinę. W ten sposób producenci mogą spotkać osoby odpowiedzialne za finansowanie i dystrybucję filmów dokumentalnych właściwie nie ruszając się z domu. Co więcej, dzięki tego typu pitchingom udało się wyprodukować już wiele filmów odnoszących sukcesy na międzynarodowych festiwalach.

Dla twórców filmów dokumentalnych

Sesje pitchingowe EDN Online stworzono z myślą o dokumentach tematycznych. Obecnie EDN prowadzi nabór na dwie nowe sesje. Jedna z nich, poświęcona dokumentom o nauce, odbędzie się 7 maja o 14.00. Nabór na nią kończy się 23 kwietnia. Druga, koncentrująca się na dokumentach historycznych, planowana jest na 28 maja o 14.00, a nabór na nią trwa do 13 maja.

Bezpłatne zgłoszenia dla członków EDN

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu online należy załadować swój projekt na stronę EDN (poprzez swoje konto w portalu), a następnie przesłać na adres: submit@edn.dk dwustronicową prezentację projektu. Zgłoszenie na sesję pitchingową online jest bezpłatne, ale aby załadować projekt na stronę, należy być członkiem EDN lub, jeśli jeszcze się nim nie jest, założyć konto w portalu.

 

Więcej szczegółów na temat sesji pitchingowych online na stronie organizatora.

 

Źródło informacji: www.polishdocs.pl.

16.04.2013