Zgłoś się na warsztaty metodą Hansen

Zostały jeszcze cztery ostatnie miejsca na dwudniowe warsztaty dla aktorów i reżyserów, które odbędą się w dniach 28-29 lipca w Letnicy. Warsztaty towarzyszą 10. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe.

Seminarium warsztatowe z Mariagiovanna Rosati Hansen

Włoska aktorka i reżyserka poprowadzi dwudniowe seminarium warsztatowe opracowaną przez siebie metodą nastawioną na znalezienie swojego indywidualnego stylu gry dostosowanego do kreowanej postaci, respektujący jej tekst oraz relacje pomiędzy rolami i partnerami. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą na tekście Hamleta (1 scena 3 Akt, 4 scena Akt 3) i scenach z filmowych realizacji Hamleta z filmów Franco Zeffirellego i Kennetha Branagha. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie dowolnego monologu z Hamleta.

Dla kogo?

Seminarium skierowane jest do aktorów, reżyserów teatralnych oraz pedagogów, pragnących bardziej skutecznie prowadzić swoich aktorów i rozwijać ich warsztat.

Program warsztatów

>Warsztaty będą przebiegać w dwóch fazach: Jak znaleźć właściwy kierunek gry aktorskiej? -intencje kryjące się w tekście roli oraz wizualizacja myśli oraz Jak znaleźć postać? – projekcja binarna.

Koszt i zapisy

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 200 złotych, wymagana jest zaliczka w wysokości 70 złotych. Informacje i zapisy prowadzone są drogą mailową: biuro@quest-europe.eu. Ewentualnie w zgłoszeniu organizatorzy proszą o przesłanie linka do swojego demo i CV.

O prowadzącej

Mariagiovanna Rosati Hansen pierwsze kroki stawiała w London School Masters pod okiem takich wykładowców, jak: Peter Brook, John Gielgud czy Jerzy Grotowski. Studiowała w Mediolanie pod okiem Paola Grassi (Picolo Teatro) oraz Acting Studio, gdzie pracowała m.in. z Susan Strasberg. Posiada tytuł European Degree in Master Gestalt Counseling. W 1973 roku powołała do życia European Theatre Institute Academy w Rzymie. Przkazuje tam aktorom opracowaną przez siebie metodę pracy.

 

Więcej informacji: www.quest-europe.eu


Na podstawie informacji prasowej

11.07.2014