Zgłoś się na warsztaty dziennikarskie w Wenecji

Do północy 27 lipca można zgłaszać się na 3. edycję warsztatów dziennikarskich Nisimazine Venice.

Organizatorzy czekają na polskich kandydatów

W tym roku w warsztacie weźmie udział 15 młodych dziennikarzy/krytyków, fotografów i video blogerów. Organizatorzy szczególnie czekają na obywateli lub mieszkańców Polski, Niemiec, Włoch, Norwegii i Austrii.

Sprawozdanie z Festiwalu Filmowego w Wenecji

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na 5-6 dni na Festiwal Filmowy w Wenecji, gdzie ich zadaniem będzie stworzenie nowatorskiego i oryginalnego sprawozdania. Umiejętności dziennikarskie zdobywać będą relacjonując, za pośrednictwem codziennej bezpłatnej gazety festiwalowej, przebieg festiwalu.

2 tury

Uczestnicy przyjadą na festiwal w dwóch turach: 27-31 sierpnia oraz 1-6 września. Wypełniając zgłoszenie kandydat może wskazać, który termin bardziej mu odpowiada.

Koszty

Udział w programie kosztuje 160 euro. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i 50% zwrot kosztów podróży (nie więcej jednak niż 120 euro).

Zgłoszenia

Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać do północy do 27 lipca na adres e-mail: fernando@nisimasa.com

Warsztaty Nisimazine

Od prawie 10 lat rozwijany projekt umożliwiający młodym krytykom i dziennikarzom zdobycie doświadczenia przy wydawaniu codziennej bezpłatnej gazety festiwalowej oraz nawiązanie międzynarodowych branżowych znajomości. Projekt wystartował po raz pierwszy podczas festiwalu w Cannes. Do tej pory warsztaty odbywały się podczas takich wydarzeń, jak: Festiwal Filmowy w Wenecji, Festiwal Filmowy w Rotterdamie, Festiwalu Filmowym w Torino, czy Tallin Black Nights.

 

Więcej informacji oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie: nisimasa.com.

 

Magdalena Wylężałek

18.07.2014