Zgłoś się na warsztaty Fest 2014

Warsztaty i spotkania z profesjonalistami odbędą się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego FEST 2014, który odbywa się w dniach 24-30 czerwca w miejscowości Espinho w Portugalii.

Zgłoszenia do 1 czerwca

Chętni mogą wysyłać formularz zgłoszeniowy do 1 czerwca 2014. Najtańsze karnety (bez noclegu) można kupić już za 59 euro. We wszystkie opcje wliczony jest: wstęp na wydarzenia organizowane w ramach FEST – Training Ground, akredytacje na pokazy filmowe: Fest – New Directors │ New Films Festival, dostęp do Fest – Pitching Forum. Szczegóły rejestracji dostępne są na stronie: fest.pt

Warsztaty z najlepszymi

W tym roku wśród gości warsztatów znaleźli się m.in.:

  • Michael Katz – austriacki producent od lat pracujący z Michaelem Haneke. W czasie warsztatów poprowadzi wykład mistrzowski wyjaśniający proces produkcyjny filmu „Miłość”.
  • Eddy Joseph – zdobywca nagrody BAFTA , odpowiedzialny za dźwięk w takich filmach, jak: „Batman”, „Evita”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Casino Royale” oraz „Quantum of Solace”.
  • Gareth Wiley – producent filmów Woody’ego Allena takich, jak: „Match Point” (nominacja do Złotego Globu) czy „Vicky Christina Barcelona” (zdobywca statuetki). Na warsztatach poprowadzi wykład o sposobach finansowania filmów oraz wyjaśni nowe narzędzia, które mogą być przydatne osobom ubiegającym się o Oskary w kategorii filmów studenckich.
  • Peter Taylor – operator kamery. Swoją karierę zaczynał jako asystent operatora w filmach Alfreda Hitchcocka i George’a Lucasa. Jest twórcą zdjęć do takich filmów, jak: „Gladiator”, „Troja”, czy „Grawitacja”. W czasie warsztatów podzieli się z uczestnikami sekretami dotyczącymi swojego rzemiosła.

Wszystkie nazwiska prowadzące wykłady w czasie Training Ground dostępne są na stronie festiwalu.

 

Więcej informacji: fest.pt

 

Magdalena Wylężałek

21.05.2014