Zgłoś się na warsztaty filmowe w Ostromecku

Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy oraz Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku zapraszają na warsztaty filmowe w Ostromecku w dniach 11-15 lipca. Warsztaty, zatytułowane „Zbrodnia w Pałacu”, to autorski pomysł Marcina Sautera i Macieja Cuske realizowany z myślą o młodzieży od 17. roku życia.

 

Przez 5 dni, pod okiem profesjonalnych reżyserów i operatorów, każdy z uczestników realizować będzie własny film kryminalny w Parku Krajobrazowym Zespołu Pałacowo-Parkowego i wnętrzach Pałacu Nowego. Celem przedsięwzięcia jest stworzenie, a także zaprezentowanie publiczności krótkich filmów kryminalnych, których autorami będą wszyscy uczestnicy warsztatów. Warsztaty prowadzić będą: Leszek Dawid, Michał Marczak, Łukasz Gutt, Maciej Cuske, Marcin Sauter.

 

Chętni do wzięcia udziału w warsztatach powinni przysłać do 20 czerwca na adres bkf@mok.bydgoszcz.pl (możliwy jest również kontakt pod numerem telefonu 883 366 097) krótki scenariusz filmu kryminalnego (do 3 stron w formacie .doc), którego akcja będzie rozgrywać się w Zespole Pałacowo-Parkowym i okolicznych terenach. Projekt adresowany jest to młodzieży: uczniów i studentów od 17 roku życia. Nie jest wymagane doświadczenie filmowe.

 

Autorzy 15 najlepszych scenariuszy zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach. Na podstawie kilku najciekawszych scenariuszy zostaną zrealizowane krótkie filmy. Dla autorów 5 najlepszych scenariuszy udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla pozostałych uczestników koszt wynosi 200 zł brutto. Autorzy wybranych prac zostaną poinformowani o wynikach do 27 czerwca.

 

Organizatorem warsztatów jest Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy.

 

Informacja prasowa

08.06.2011