Zgłoś się na warsztaty o dźwięku w filmie

Do 10 stycznia 2012 można zgłaszać się na warsztaty o dźwięku w filmie, które w dniach 21-22 stycznia 2012 odbędą się w Toya Studios w Łodzi. Warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Film 1,2, są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wypracowanie procedur

Celem warsztatów jest wypracowanie i propagowanie w środowisku filmowym procedur związanych ze współpracą między operatorami dźwięku, montażystami obrazu, dźwiękowcami w postprodukcji i kierownikami produkcji czuwającymi nad projektem filmowym od kosztorysu do wydania na DVD lub innych nośnikach. Problemy związane z brakiem procedur często generują niejasność podziału odpowiedzialności oraz zaniedbania, które odbijają się na ostatecznym brzmieniu filmu.

Goście

Gośćmi warsztatów będą znani polscy dźwiękowcy i montażyści – laureaci Orłów i nagród FPFF w Gdyni: Mateusz Adamczyk i Sebastian Witkowski („Wojna polsko-ruska”), Michał Kosterkiewicz („Mała Moskwa”), Kacper Habisiak i Marcin Kasiński („Pora umierać”), Rafał Listopad („Katyń”) i Jarosław Barzan („Lejdis”, „Pitbull”). Przygotowane przez nich wykłady tematyczne oraz fragmenty filmów będą wstępem do dyskusji i wymiany doświadczeń. Gościem specjalnym będzie Pavel Štverák z Dolby Laboratories.

Prezentacje uczestników

W warsztatach weźmie udział 30-40 młodych, aktywnych zawodowo dźwiękowców, montażystów, producentów i osób zainteresowanych tą tematyką z całej Polski. Jednym z punktów programu będą przygotowane przez uczestników 10-minutowe prezentacje (DVD lub sesja ProTools) z fragmentami filmów lub studium przypadków dotyczących dobrego dźwięku i/lub dobrego montażu – najlepiej z własnego doświadczenia.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do 10 stycznia 2012 na stronie www.film12.org. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 stycznia 2012. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 100 zł (w tym wyżywienie, bez noclegu i dojazdu). W celu uzyskania dodatkowych informacji można skontaktować się z organizatorami wydarzenia, pisząc na adres: dzwieki@film12.org.

 

Plan warsztatów

 • 21 stycznia, godz. 10-20:
  Brzmienie w studio, brzmienie w kinie (P. Štverák)
  Workflow plan-montażownia-postprodukcja, postconforming (K. Habisiak, M. Kasiński)
  OMF, AAF oraz formaty obrazu i dźwięku (J. Barzan, L. Sielicki)
  Dobry dźwięk / dobry montaż (prezentacje uczestników)
 • 22 stycznia, godz. 10-18:
  Montaż i dźwięk w dokumencie – „Cudze listy” w reż. Macieja Drygasa (R. Listopad)
  Montaż i dźwięk w fabule i animacji (M. Adamczyk, S. Witkowski)
  Relacja muzyka-obraz-dźwięk (M. Kosterkiewicz)
  Komunikacja, dobre praktyki, wnioski (dyskusja)

Warsztaty ze wsparciem PISF

Warsztaty Stowarzyszenia Film 1,2 organizowane w ramach projektu „Cykl warsztatów i paneli dyskusyjnych dla młodych filmowców Pierwszy krok do debiutu„, są współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Informacje o warsztatach są dostępne na stronie: www.film12.org.

 

Informacja prasowa

28.12.2011