Zgłoś swój film na DOK Leipzig 2020

Od 5 maja do 7 lipca można nadsyłać filmy na 63. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK Leipzig. Organizatorzy zastrzegają, że prezentowane obrazy nie powinny być pokazywane wcześniej na innych festiwalach. Tegoroczną imprezę zaplanowano w terminie 26 października-1 listopada.

Festiwal składa się z sześciu oficjalnych konkursów. Główną nagrodą jest statuetka Złotej Gołębicy za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny, a także dla twórców najlepszego filmu. Podczas festiwalu organizowany jest także międzynarodowy konkurs „Generation DOK”, skupiający się na najnowszych dokonaniach młodego pokolenia filmowców. Nowością w tym roku jest Międzynarodowy Konkurs Pełnometrażowych Filmów Animowanych i Konkurs Publiczności.

DOK Leipzig to jedno z czołowych wydarzeń dotyczących filmu dokumentalnego i animowanego. Każdego roku prezentowana jest tam szeroka gamę najnowszych produkcji filmowych z całego świata. Festiwalowi towarzyszą wydarzenia branżowe, m.in. targi DOK Market, International DOK Leipzig Co-Production Meeting czy DOK Summit, dzięki którym możliwe jest nawiązanie wartościowych kontaktów w branży filmu dokumentalnego i animowanego oraz zdobycie wiedzy dotyczącej produkcji filmowej. DOK Leipzig jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów i Europejskich Nagród Filmowych.

Więcej informacji tu: www.dok-leipzig.de oraz wniosek aplikacyjny

15.04.2020