Zgłoś swój film na festiwal filmowy w Sundance

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

28 lipca kończy się wczesna tura zgłoszeń filmów krótkometrażowych, a 11 sierpnia filmów fabularnych i dokumentów  na Festiwal Filmowy w Sundance.


Zgłoś swój krótki metraż do 28 lipca


Zgłaszając swój film do 28 lipca koszt wpisowego wynosi 40 dolarów. W kolejnych turach (25 sierpnia i 15 września) wpisowe wynosić będzie odpowiednio 60 i 80 dolarów.

 

Zgłoś swój pełnometrażowy film lub dokument do 11 sierpnia


Koszt wpisowego w przypadku zgłoszenia filmu do 11 sierpnia wynosi 60 dolarów. W następnych turach wpisowe wynosić będzie 80 dolarów w przypadku zgłoszenia filmu do 29 sierpnia oraz 105 dolarów przy zgłoszeniu filmu w ostatniej turze, czyli do 29 września.

 

FAQ


Wszelkie odpowiedzi na pytania i wątpliwości znajdują się na stroniewww.sundance.org. Wszelkie informacje dotyczące wymogów znajdują się w regulaminie.

 

Filmy współfinansowane przez PISF z nagrodami w Sundance


Polskie filmy ze wsparciem PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zdobywały nagrody w poprzednich edycjach festiwalu w Sundance. W 2013 roku autor zdjęć do filmu Jacka Borcucha „Nieulotne” Michał Englert otrzymał nagrodę za najlepsze zdjęcia. W tym samym roku Grzegorz Zariczny odebrał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego „Gwizdek”. W poprzednich latach na festiwalu w USA wyróżnienie otrzymał  za swój film krótkometrażowy „Poza zasięgiem” Jakub Stożek. W 2011 roku na festiwalu swoją światowa premierę miał obraz Lecha Majewskiego „Młyn i krzyż”.

 

Więcej informacji: www.sundance.org.

 

Magdalena Wylężałek 

04.07.2014