Zgłoś swój film na Short Waves Festival

Short Waves Festival prowadzi nabór filmów do konkursów: Międzynarodowego, Polskiego oraz Dances With Camera i unxpctd.mov.

Zgłoś swój film na:

  • Konkurs Międzynarodowy to najbardziej prestiżowy konkurs Festiwalu, do którego przystąpią najlepsze produkcje z całego świata, trwające do 45 minut. Celem konkursu jest skonstruowanie różnorodnego programu, który zachwyci publiczność świeżym spojrzeniem na współczesne kino oraz autorskim językiem filmowym. 
  • Konkurs Polski przeznaczony dla najciekawszych polskich produkcji trwających nie dłużej niż 45 minut. Tematyka, forma i gatunek nie podlegają ograniczeniom regulaminowym. Celem konkursu jest skonstruowanie polskiego programu filmów krótkometrażowych, prezentujących świeże spojrzenie na współczesne kino oraz wyróżniające się autorskim językiem filmowym.
  • Dances With Camera to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Konkurs jest otwarty na filmy tańca niezależnie od stylów i gatunków. Do udziału w selekcji zaproszone są również formy dokumentalne oraz eksperymentalne, łączące różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów.
  • unxpectd.mov to międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych z pogranicza sztuk wizualnych, klasycznego kina i form eksperymentalnych. Jego charakter można oddać przez takie pojęcia, jak: #competition #art #cinema #shortfilm #experimaentalforms #videoart #whitecube #blackbox #silverscreen #outofframe #inbetween #fromgallerytocinema #beyondborders

Laureatów konkursów wyłoni międzynarodowe jury, a widzowie zgromadzeni na pokazach festiwalowych zdecydują o przyznaniu nagrody publiczności. Łączna pula nagród wynosi 100 tysięcy złotych.

Nabór trwa do 11.11.2016 r. Early birds deadline – 9.09.2016 r. Zgłoszenia filmu można dokonać wyłącznie poprzez platformę internetową FilmFestivalLife.com. Short Waves Festival 2017 odbędzie się w dniach 21.03 – 26.03.2017 r. w Poznaniu.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.shortwaves.pl.

Informacja prasowa

22.08.2016