Zgłoś swój projekt do udziału w Warsaw Kids Film Forum

27-29 września 2017 roku, podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Kids Film Forum, międzynarodowego forum pitchingowego projektów filmów i seriali dla dzieci. Zgłoszenia projektów przyjmowane są do 30 czerwca.

Program

W programie wykłady, spotkania i case studies poruszające różnorodne aspekty związane z produkcją filmów dla dzieci w Polsce i Europie, prezentacje projektów work-in-progress, indywidualne spotkania one-to-one z dystrybutorami, agentami sprzedaży i producentami, a także konsultacje pomysłów z ekspertami w ramach stolików konsultantów.

Zgłoszenia do 30 czerwca

Na zgłoszenia projektów, które chcą wziąć udział w forum pitchingowym organizatorzy czekają do 30 czerwca – projekty można zgłaszać przez formularz na stronie wydarzenia. Uczestnictwo w pitchingu oraz warsztatach pitchingowych jest bezpłatne.

Termin zgłoszeń dla pozostałych uczestników (bez konieczności zgłaszania swojego projektu, ale z ograniczonym dostępem do spotkań one-to-one) zostanie podany w późniejszym terminie.

Wspólna przestrzeń do rozmowy

Forum ma być przestrzenią do rozmowy, dyskusji, wymiany doświadczeń w produkcji filmów dla dzieci pomiędzy twórcami, producentami, telewizją, dystrybutorami i agentami sprzedaży z Polski i Europy.

Na Forum zaprezentowane będą również projekty rozwijane w ramach Kino Dzieci.Pro/Kids Film.Pro – programu developmentowego dla projektów filmów dla dzieci www.kdpro.pl.

Jakich projektów szukają organizatorzy?            

  • projektów z Polski i Europy w trakcie developmentu, na etapie treatmentu oraz scenariusza lub wczesnej produkcji;
  • posiadających producenta i scenarzystę, reżyser nie jest wymagany;
  • filmów fabularnych, dokumentalnych, animacji oraz seriali animowanych dla dzieci.

Dla najlepszego pitchowanego projektu przewidziana jest nagroda w postaci zaproszenia na prezentację podczas The Financing Forum for Kids Content 2018 w Malmö.

Warsaw Kids Film Forum odbędzie się w dniach 27-29 września 2017 w kinie Muranów w Warszawie w trakcie 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://warsawkidsff.pl/zglos-swoj-projekt-do-udzialu-w-warsaw-kids-film-forum-miedzynarodowym-forum-pitchingowym/

18.05.2017