Zgłoś swój projekt na Biennale College - Cinema

Trwa nabór do 4. edycji Biennale College – Cinema, prestiżowych warsztatów dla reżyserów i producentów poświęconych rozwojowi i produkcji niskobudżetowych projektów filmowych.

12 projektów z całego świata

Udział w warsztatach jest dwuetapowy. Do pierwszego z nich zakwalifikuje się 12 projektów, które zostaną wyjawione podczas 72. Festiwalu Filmowego w Wenecji. Reżyserzy i producenci wybranych projektów wezmą udział w warsztatach, następnie dyrektor festiwalu wybierze trzy projekty, które przejdą do drugiego etapu i będą miały szansę otrzymać 150 tysięcy euro dofinansowania. Zwycięskie filmy rozwijane w ramach warsztatów zostaną pokazane podczas 73. Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2016 roku.

Zgłoszenia do 1 lipca

W warsztatach mogą brać udział projekty pełnometrażowych filmów fabularnych, animowanych, dokumentalnych oraz transmedialnych. Aplikować może duet składający się z reżysera, dla którego będzie to debiut lub drugi film pełnometrażowy i producenta. Nabór na warsztaty trwa do 1 lipca. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.labiennale.org/en/cinema/collegecinema

„Baby Bump”, Fot. Łukasz Bąk

„Baby Bump” w finałowej trójce 3. edycji

W poprzedniej edycji do finałowej trójki dostał się projekt Kuby Czekaja „Baby Bump”. Projekt reżysera był pierwszym projektem z Polski zakwalifikowanym na warsztaty Biennale College – Cinema. Bohaterem filmu jest Mickey House. 11-letni chłopiec, który aby zarobić na operację odstających uszu, sprzedaje własny mocz kolegom zagrożonym wpadką na teście narkotykowym. Wygląd chłopca to i tak najmniejszy z jego problemów. Dojrzewanie atakuje go w najmniej spodziewanym momencie. Rzeczywistość i wyobraźnia mieszają się, a zdarzenia w domu i w szkole urastają do rangi ostatecznych. Mickey House musi znaleźć w sobie siłę, żeby skończyć to, co się zaczęło. Producentkami filmu są Magdalena Kamińska i Agata Szymańska. Premiera filmu odbędzie się podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji.

Biennale College – Cinema

Celem warsztatów jest promocja młodych twórców i umożliwienie im pracy nad rozwojem projektu pod okiem specjalistów oraz pomoc finansowa przy produkcji filmu. Podczas trzech dotychczasowych edycji warsztatów do udziału w nich zgłoszono ponad 900 projektów. Sześć projektów wyprodukowanych podczas dwóch pierwszych edycji miało swoją premierę podczas 70. i 71. Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Więcej informacji: www.labiennale.org.

25.05.2015