Zgłoszenia do nagród PSC

Do 2 lutego trwa nabór zgłoszeń filmów pełnometrażowych fabularnych, dokumentalnych i seriali  do Nagród PSC.

Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych po raz kolejny uhonoruje swoją nagrodą twórcę najlepszych zdjęć do pełnometrażowego filmu fabularnego, a po raz drugi również autorów zdjęć do filmu dokumentalnego i serialu.

Nie trzeba być członkiem PSC, aby brać udział w konkursie. Prawo do głosowania na Nagrodę PSC w każdej kategorii mają tylko i wyłącznie autorzy zdjęć zrzeszeni w Stowarzyszeniu, ale zgłoszenia mogą dotyczyć wszystkich twórców obrazu filmowego, zgodnie z regulaminem.

Warunkiem do wzięcia udziału filmu w konkursie (we wszystkich kategoriach) jest jego zgłoszenie przez autora zdjęć – samodzielnie lub za pośrednictwem producenta lub agenta.

Zgłoszenia można przesyłać w formie mailowej na adres monika@psc.pl. Powinno zawierać informacje na temat tytułu, autora zdjęć, daty i miejsca premiery, informacje o producencie, dane kontaktowe, a także link do filmu. Dla ułatwienia organizatorzy konkursu przygotowali formularz zgłoszenia, który będzie udostępniony na życzenie (szczegóły pod adresem monika@psc.pl).

Podstawowe zasady zgłoszeń:

PEŁNOMETRAŻOWY FILM FABULARNY

Do konkursu może być zgłoszony:

 • polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku,
 • zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku,
 • zagraniczny film ze zdjęciami członka PSC, który nie miał polskiej, komercyjnej dystrybucji kinowej, a którego szanse na dystrybucję kinową w Polsce są ograniczone.

FILM DOKUMENTALNY

Do konkursu może być zgłoszony:

 • polski film, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Millennium Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy,
 • zagraniczny film ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał swoją polską, komercyjną dystrybucję kinową w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku lub miał w 2019 roku premierę na jednym z festiwali: Krakowski Festiwal Filmowy, Camerimage, Millennium Docs Against Gravity, Nowe Horyzonty, Warszawski Festiwal Filmowy.

ODCINEK SERIALU

Do konkursu może być zgłoszony:

 • polski serial, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych,
 • zagraniczny serial, ze zdjęciami polskiego autora zdjęć, który miał premierę w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku w polskiej telewizji lub na jednej z dostępnych w Polsce platform streamingowych,

Pełny regulamin jest dostępny na stronie PSC.

Harmonogram nagrody

 • do 2 lutego – zgłoszenia filmów fabularnych, dokumentalnych i odcinków seriali.
 • 5 lutego – przedstawienie listy wszystkich oficjalnie zgłoszonych tytułów w każdej kategorii i rozpoczęcie głosowania.
 • 26 lutego – ogłoszenie 5 nominowanych filmów w kategorii „Pełnometrażowy film fabularny”. Głosowanie na filmy dokumentalne i seriale ma charakter jednoetapowy.
 • 7 marca – Gala Wręczenia Nagród.

Podobnie jak w poprzednich latach podczas uroczystości artystom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji polskiej kinematografii zostaną wręczone nagrody specjalne. Nazwiska laureatów nagród specjalnych zostaną ogłoszone wkrótce.

Informacja prasowa

28.01.2020