Zgłoszenia na 22. Meeting Point - Vilnius

Organizatorzy 22. Meeting Point – Vilnius  czekają na zgłoszenia projektów pierwszych lub drugich filmów, polskich lub koprodukcji międzynarodowych.

Meeting Point – Vilnius

Jedno z większych tego typu wydarzeń branżowych w regionie odbędzie się w dniach 4-6 kwietnia 2017 roku. W sesji pitchingowej Coming Soon wezmą udział twórcy z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Słowacji, Węgier, Polski, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Chorwacji, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Czarnogóry, Serbii, Mołdawii, Ukrainy, Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu i Białorusi, którzy zaprezentują przed przedstawicielami branży swoje projekty fabuł, dokumentów i animacji. Mogą to być ukończone projekty lub znajdujące się na etapie works in progress. W ramach wydarzenia Industry screenings zostanie zorganizowany specjalny pokaz filmów, które zostały już ukończone, ale nie miały jeszcze swojej premiery.

Nowe partnerstwo z Le Marché du Film

W tym roku organizatorzy zapowiadają nowy program „Goes to Cannes”, który powstał w ramach partnerstwa z Le Marché du Film. Trzy filmy prezentowane podczas sesji Coming Soon oraz Industry screenings będą pokazane w programie nowo powstałej inicjatywy „Goes to Cannes”.

Zgłoszenia do 20 lutego

Projekty można zgłaszać do 20 lutego za pośrednictwem strony: https://vp.eventival.eu/viff/2017.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://kinopavasaris.lt/en/filmprojects

Na podstawie informacji prasowej 

23.01.2017