Zgłoszenia na 6. Moscow Business Square

W dniach 21-24 czerwca 2014 odbędzie się 6. edycja targów Moscow Business Square, które towarzyszą 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie.


Bezpłatna akredytacja dla polskich producentów


Pomimo, że oficjalny termin rejestracji projektów minął 10 maja, organizatorzy wciąż zachęcają do zgłaszania się do udziału w targach i obiecują pomoc polskim producentom. Polscy producenci mogą liczyć m.in. na bezpłatną akredytację oraz pomoc w uzyskaniu wizy. W czasie targów producenci będą mieli wiele okazji do pokazania swoich projektów, nawet tych niezakwalifikowanych do oficjalnej selekcji z powodu upłynięcia terminu zgłoszeń. Dodatkowo uczestnicy, którzy do 19 czerwca wypełnią i prześlą swoją akredytację będą wymienieni w katalogu. Więcej informacji o akredytacjach www.miffbs.ru/en/accred.

 

Polskie projekty na targach w Moskwie w 2013 roku


Podczas zeszłorocznej edycji Moscow Business Square, PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej zorganizował specjalną prezentację 9 polskich filmów. Na spotkaniu zaprezentowane zostały takie projekty filmowe, jak m.in.: „Ja, Olga Hepnarowa” w reżyserii Petra Kazdy i Tomasa Weinreba, „Kobro” Iwony Siekierzyńskiej, „Pociąg” Jana Kidawy-Błońskiego, „Fotograf” Waldemara Krzystka czy „Czar Polesia” Jacka Bromskiego.

 

O targach


Głównym celem Moscow Business Square jest prezentacja projektów filmowych o potencjale koprodukcyjnym. Co roku w targach bierze udział ponad 500 profesjonalistów z branży filmowej. Podczas targów odbywają się prezentacje projektów filmowych poszukujących koproducentów, wykłady mistrzowskie, seminaria i konferencje dotyczące finansowania produkcji i dystrybucji kinowej.

 

Więcej informacji: www.miffbs.ru/en/

30.05.2014