Zgłoszenia na Boat Meeting

Trwa nabór zgłoszeń na pitching organizowany podczas 45. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist w Kijowie. Festiwal na Ukrainie specjalizuje się w promocji młodych reżyserów.

Boat Meeting

Boat Meeting to międzynarodowe targi koprodukcyjne, które są okazją dla młodych, ambitnych filmowców do zaprezentowania swoich projektów przedstawicielom branży filmowej zgromadzonym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Molodist w Kijowie. Pitching odbędzie się 30 października, zaraz po nim odbędą się spotkania indywidualne reprezentantów projektów i potencjalnych partnerów. Dodatkowo międzynarodowe jury przyzna nagrodę dla najlepszego projektu.

Warunki zgłoszenia

Na pitching firma producencka może zgłosić pierwszy lub drugi pełnometrażowy film (debiut reżyserski) o międzynarodowym potencjale koprodukcyjnym. Twórcy powinni mieć zagwarantowane finansowanie przynajmniej 20% kosztów projektu oraz posiadać ukończoną wersję scenariusza. Aplikacja musi być wypełniona w języku angielskim i powinna zawierać: treatment (7-12 stron), skrócony budżet, plan finansowania projektu, zdjęcia producenta i reżysera, fotosy, logo projektu itd.

Producenci wybranych projektów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w pitchingu. Organizatorzy pokrywają zakwaterowanie i bilety lotnicze producentowi i drugiej osobie reprezentującej projekt.

Nabór zgłoszeń trwa do 18 września. Zakwalifikowane projekty zostaną ogłoszone 25 września.

45. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Molodist w Kijowie odbędzie się w dniach 24 października – 1 listopada 2015.

Pytania można przesyłać na adres e-mail: boat_meeting@molodist.com.

Więcej informacji: www.molodist.com/en/about_bm_2014.

26.08.2015