Zgłoszenia na Festiwal Filmowy Tribeca

15 września ruszył nabór filmów i projektów transmedialnych na Festiwal Filmowy Tribeca. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-26 kwietnia 2015 w Nowym Jorku.

Nabór filmów

Na festiwal można zgłaszać filmy fabularne, dokumentalne, krótkie metraże oraz projekty transmedialne. Szczegółowy regulamin dostępny jest tutaj.

Terminy zgłoszeń

Organizatorzy wyodrębnili następujące daty naboru filmów:

  • 17 października – wczesny nabór filmów długo i krótkometrażowych,
  • 26 listopada – oficjalne zakończenie naboru filmów długometrażowych, krótkich i projektów transmedialnych,
  • 24 grudnia – późne zgłoszenie premierowych filmów długometrażowych, które zostały ukończone po terminie oficjalnego zamknięcia naboru.

Opłata wpisowa

W zależności od daty zgłoszenia filmu opłata wpisowa wynosi: 30$ (filmy krótkie) i 45$ (długie metraże) przy zgłoszeniu do 17.10, 45$ i 65$ przy zgłoszeniu do 26 listopada oraz 100$ przy zgłoszeniu do 24 grudnia.

Polskie filmy w Nowym Jorku

W zeszłym roku w programie festiwalu znalazł się film „Wenus w futrze” Romana Polańskiego. W 2013 roku w Nowym Jorku odbyła się  światowa premiera obrazu „Płynące wieżowce” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego, gdzie został ogłoszony przez krytyków jednym z dwóch najlepszych filmów z Europy.

Festiwal Filmowy Tribeca

Festiwal Filmowy Tribeca odbywa się od 2001 roku. Powstał z inicjatywy Roberta de Niro, Jane Rosenthal i Craiga Hatkoffa. Celem imprezy jest wsparcie debiutujących reżyserów, dotarcie z prezentowanymi filmami do jak największej liczby odbiorów, a także promocja Nowego Jorku jako centrum przemysłu filmowego.

 

Więcej informacji o zgłoszeniach: tribecafilm.com/stories/tribeca-film-festival-2015-submissions.

16.09.2014