Zgłoszenia na goEast do końca roku

Z końcem roku mija termin przyjmowania zgłoszeń na 10. Międzynarodowy Festiwal Filmowy goEast w Wiesbaden, prezentujący kinematografię Europy Środkowej i Wschodniej.

Festiwal odbędzie się w Wiesbaden w Niemczech od 21 do 27 kwietnia 2010 r. Przez siedem dni w kilku sekcjach pokazanych zostanie około 150 filmów: pełnometrażowych i krótkich fabuł oraz dokumentów. Filmy oceni międzynarodowe jury. Festiwalowi towarzyszyć będą targi goEast Project Market.

 

Impreza odbyła się po raz pierwszy w 1991 r. z inicjatywy Niemieckiego Instytutu Filmowego. Jej celem jest zainteresowanie międzynarodowej publiczności rozwojem rynku filmowego w Europie Środkowej i Wschodniej. To także dobra okazja do spotkania środowiska i nawiązania kontaktów pomiędzy filmowcami z różnych krajów.

Zgłoszenia pełnometrażowych fabuł (minimum 80 minut) i filmów dokumentalnych (minimum 30 minut) do końca grudnia tego roku. Filmy nie mogą być wyprodukowane wcześniej niż w 2008 roku. Przed festiwalową premierą nie mogą też być w dystrybucji w Niemczech. Jak zawsze, wymogiem dla nieanglojęzycznych filmów są angielskie napisy.

 

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy: www.filmfestival-goeast.de

25.11.2009