Zgłoszenia na konkurs na artystyczną adaptację literatury

Trwa nabór scenariuszy do 1. edycji konkursu Zagraj literaturą skierowanego do osób zajmujących się adaptacjami filmowymi, teatralnymi i radiowymi.

Zagraj literaturą

Organizatorzy konkursu czekają na scenariusze etiud i filmów, spektakli teatralnych oraz słuchowisk radiowych opartych na książkach, które ukazywały się w latach 1996-2014 przy okazji kolejnych edycji Portu Literackiego. W tzw. Banku literatury znajduje się około czterystu pozycji, spośród których uczestnicy mogą wybrać tę, która im najbardziej odpowiada.

Trzecia runda konkursu

Do 18 lipca trwa trzecia runda rezerwacji utworów literackich z Banku literatury. Gotowe prace konkursowe można zgłaszać do 17 października 2014.

Warunki udziału w konkursie

W konkursie mogą wziąć udział twórcy z Polski i zagranicy, jednak praca konkursowa musi być wykonana w języku polskim. Konkurs przeznaczony jest dla każdej grupy wiekowej. Swoje prace przesyłać mogą amatorzy i profesjonaliści oraz zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły. Szczegółowe informacje konkursu znajdują się w regulaminie.

Nagroda dla najciekawszego pomysłu

Autorzy najciekawszych pomysłów na adaptację filmową, teatralną lub radiową będą mogli liczyć na nagrody o łącznej wysokości 10 tys. złotych oraz prezentację zwycięskiej realizacji podczas jubileuszowej edycji Portu Literackiego.

Jury

W skład jury konkursu wchodzą: poeta, krytyk literacki Bogusław Kierc, dziennikarka, historyk teatru Jolanta Kowalska oraz reżyser Przemysław Wojcieszek.

Prezentacja prac finałowych i zakończenie konkursu

25 listopada nastąpi prezentacja realizacji zakwalifikowanych przez jurorów do konkursu. Wyłonienie zwycięzcy zaplanowane jest na kwiecień 2015. Finał konkursu towarzyszyć będzie 20. edycji Portu Literackiego.

O projekcie

Zagraj literaturą to kolejny obok Nakręć wiersz i Komiks wierszem konkurs organizowany przez Biuro Literackie, który angażuje w bezpośrednią pracę z utworem literackim przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Konkurs towarzyszy realizowanemu od 20 lat festiwalowi Port Literacki. Imprezie, która wyznacza standardy scenicznych prezentacji poezji i prozy eksperymentując z formułą wieczoru autorskiego.

 

Więcej informacji na stronie: www.portliteracki.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

25.06.2014