Zgłoszenia na szkolenie Archidoc

Do 29 września twórcy projektów dokumentalnych wykorzystujących materiały archiwalne w swoich filmach mogą zgłosić się na szkolenie Archidoc organizowane przez francuską szkołę filmową La Fémis.

Szkolenie Archidoc

Archidoc pomaga twórcom rozwinąć ich dokumentalny projekt bazując na materiałach archiwalnych (zdjęciach) oraz otwiera im dostęp do międzynarodowego rynku dokumentalnego. Na szkolenie składa się: analiza projektu oraz udoskonalenie scenariusza, tuning scenariusza, przygotowanie twórcy do pitchingu, kursy i wykłady mistrzowskie dotyczące realizacji filmów dokumentalnych oraz zagadnienia związane z produkcją. W programie przewidziane są spotkania z producentami i szefami stacji nadawczych.

Sesje szkoleniowe

  • Sesja 1: 20-25 listopada, Amsterdam
  • Sesja 2: 2-7 marca, La Fémis, Paryż
  • Sesja 3: 21-25 kwietnia, Nyon

Dodatkowe informacje

10 filmowców ma szansę dostać się do programu Archidoc 2014/2015. Szkolenie odbywa się w języku angielskim. Koszt szkolenia wynosi 2 000 euro. Istnieje możliwość otrzymania dodatkowego upustu, w tej sprawie należy kontaktować się bezpośrednio z organizatorami. Zakwaterowanie podczas pierwszych dwóch sesji pokrywa Archidoc.

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy wypełnić w języku angielskim. Szczegółowe informacje dotyczące aplikacji do programu Archidoc wraz z formularzem dostępne są tutaj.

 

Więcej informacji: www.femis.fr.

14.07.2014