Zgłoszenia projektów na WEMW 2017

Nabór projektów do 6. edycji forum koprodukcyjnego When East Meets West, które odbędzie się w Trieście w dniach 22-24 stycznia 2017 r., został przedłużony do 7 listopada 2016. 

Nabór zgłoszeń wydłużony do 7 listopada

W tym roku organizatorzy spodziewają się 350 profesjonalistów, głównie z Francji i krajów bałtyckich: Estonii, Łotwy i Litwy. Do tegorocznej edycji WEMW zostanie wybranych 20 projektów o potencjale koprodukcyjnym z Francją, krajami bałtyckimi lub Włochami. Do udziału w forum można zgłaszać projekty pełnometrażowych filmów fabularnych lub dokumentów. Przy wyborze projektów preferowane będą te, które mają już domknięty budżet w co najmniej 15% całej kwoty potrzebnej do zrealizowania filmu. Nabór zgłoszeń został wydłużony do 7 listopada 2016. 

Zakwalifikowane projekty – nagrody

20 wybranych projektów będzie mogło rywalizować o nagrody. Do zdobycia, oprócz stypendium EAVE, Flow Postproduction Award, TRL Espresso Award, będzie można starać się także o CNC Development Award w wysokości 5 tys. euro oraz EWA – Europe Women’s Audiovisual Award dla najlepszej reżyserki.

First Cut Lab – nabór do 5 grudnia

First Cut Lab to program skierowany do reżyserów i producentów. Do programu zostaną zakwalifikowane 3 projekty pełnometrażowych filmów fabularnych znajdujących się na etapie montażu z Europy Wschodniej i Włoch. Reżyserzy i producenci wybranych projektów mogą liczyć na konsultacje i opinie na temat projektu od czołowych przedstawicieli branży reprezentujących międzynarodowe festiwale filmowe czy agentów sprzedaży. Do zgłoszenia należy dołączyć materiał filmowy nie krótszy niż 60 minut.

Więcej informacji: www.wemw.it.

Informacja prasowa

14.09.2016