"Złote Krople" - animowane kino familijne

W studiu Virtual Magic kończą się prace nad pełnometrażową animacją „Złote Krople” w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Uniwersalna historia o dziecięcych marzeniach

 

„Złote Krople” to nowy, polski, pełnometrażowy animowany film familijny w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego. Opowiada uniwersalną historię o dziecięcych marzeniach i potędze wyobraźni. Rodzeństwo Adaś i Aneta w obliczu niespodziewanej choroby mamy postanawiają poszukać pomocy tam, gdzie nikt poza dziećmi nie byłby w stanie jej znaleźć.

Klasyczna animacja i trójwymiar

„Złote Krople” to połączenie klasycznej animacji rysunkowej z trójwymiarową scenografią komputerową zrealizowaną we wrocławskim studiu Virtual Magic, z wykorzystaniem najnowszych technologii AMD, pozwalających na szybkie i wydajnie tworzenie animacji.

Film ze wsparciem PISF

Producentami filmu są studio Virtual Magic (twórca animacji 2D i 3D m.in. „Asylum 5D”, „Tajemnicze Podziemie 5D”, „Ocenarium Prehistoryczne”, „Kajko i Kokosz”) i ATM Grupa. Pierwsze prace nad filmem rozpoczęły się w 2000 roku. Problemy ze sfinansowaniem projektu na kilka lat wstrzymały produkcję. W 2008 roku projekt otrzymał dofinansowanie PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Otrzymał również wsparcie finansowe w ramach Dolnośląskiego Konkursu Filmowego.

Głosy polskich aktorów

Autorami scenariusza do filmu są Andrzej Surmacz, Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski i Wioletta Pomorska. Swoich głosów dwójce głównych bohaterów użyczyli Benjamin Lewandowski i Aleksandra Kowalicka. W filmie usłyszymy też plejadę polskich aktorów m.in. Macieja Stuhra, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Gonerę, Marzenę Kipiel-Sztukę, Dariusza Gnatowskiego, Jarosława Boberka, Tomasza Kota i Jerzego Kryszaka.

 

Więcej informacji o filmie na stronie: zlotekrople.pl

 

Na podstawie informacji prasowej

03.07.2014