"Złote Krople" nagrodzone w Indiach

Współfinansowana przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej animacja „Złote Krople” otrzymała nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego na Dada Saheb Phalke Film Festival w Indiach.

Nagroda dla polskiej produkcji

Film „Złote Krople” otrzymał nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego.

Złote Krople

„Złote Krople” to nowy, polski, pełnometrażowy animowany film familijny w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego. Opowiada uniwersalną historię o dziecięcych marzeniach i potędze wyobraźni. Rodzeństwo Adaś i Aneta w obliczu niespodziewanej choroby mamy postanawiają poszukać pomocy tam, gdzie nikt poza dziećmi nie byłby w stanie jej znaleźć.

Klasyczna animacja i trójwymiar

„Złote Krople” to połączenie klasycznej animacji rysunkowej z trójwymiarową scenografią komputerową zrealizowaną we wrocławskim studiu Virtual Magic, z wykorzystaniem najnowszych technologii AMD, pozwalających na szybkie i wydajnie tworzenie animacji.

Film ze wsparciem PISF

Producentami filmu są studio Virtual Magic (twórca animacji 2D i 3D m.in. „Asylum 5D”, „Tajemnicze Podziemie 5D”, „Ocenarium Prehistoryczne”, „Kajko i Kokosz”) i ATM Grupa.Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Odra Film.

Głosy polskich aktorów

Autorami scenariusza do filmu są Andrzej Surmacz, Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski i Wioletta Pomorska-Yang. Swoich głosów dwójce głównych bohaterów użyczyli Benjamin Lewandowski i Aleksandra Kowalicka. W filmie usłyszymy też plejadę polskich aktorów m.in. Macieja Stuhra, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Gonerę, Marzenę Kipiel-Sztukę, Dariusza Gnatowskiego, Jarosława Boberka, Tomasza Kota i Jerzego Kryszaka.

Polska premiera filmu odbędzie się jesienią, w tym roku.

Więcej informacji o filmie na stronie: zlotekrople.pl.

Na podstawie informacji prasowej

05.05.2015