"Złote krople" wygrywają w USA

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Złote Krople” otrzymał nagrodę dla najlepszej animacji na New Media Film Festival w Los Angeles.

Kolejna zagraniczna nagroda dla polskiej produkcji

Nagroda w Los Angeles jest już kolejnym zagranicznym wyróżnieniem dla polskiej produkcji. W maju 2015 „Złote Krople” otrzymały nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Dada Saheb Phalke Film Festival w Indiach.

Złote Krople

„Złote Krople” to nowy, polski, pełnometrażowy animowany film familijny w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczykowskiego. Opowiada uniwersalną historię o dziecięcych marzeniach i potędze wyobraźni. Rodzeństwo Adaś i Aneta w obliczu niespodziewanej choroby mamy postanawiają poszukać pomocy tam, gdzie nikt poza dziećmi nie byłby w stanie jej znaleźć.

Klasyczna animacja i trójwymiar

„Złote Krople” to połączenie klasycznej animacji rysunkowej z trójwymiarową scenografią komputerową zrealizowaną we wrocławskim studiu Virtual Magic, z wykorzystaniem najnowszych technologii AMD, pozwalających na szybkie i wydajnie tworzenie animacji.

Film ze wsparciem PISF

Producentami filmu są studio Virtual Magic (twórca animacji 2D i 3D m.in. „Asylum 5D”, „Tajemnicze Podziemie 5D”, „Ocenarium Prehistoryczne”, „Kajko i Kokosz”) i ATM Grupa.Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej i Odra Film.

Głosy polskich aktorów

Autorami scenariusza do filmu są Andrzej Surmacz, Daniel Zduńczyk, Marcin Męczkowski i Wioletta Pomorska-Yang. Swoich głosów dwójce głównych bohaterów użyczyli Benjamin Lewandowski i Aleksandra Kowalicka. W filmie usłyszymy też plejadę polskich aktorów m.in. Macieja Stuhra, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Gonerę, Marzenę Kipiel-Sztukę, Dariusza Gnatowskiego, Jarosława Boberka, Tomasza Kota i Jerzego Kryszaka.

Polska premiera filmu odbędzie się jesienią, w tym roku.

Więcej informacji o filmie na stronie: zlotekrople.pl.

Strona festiwalu: www.newmediafilmfestival.com.

Na podstawie informacji prasowej

26.06.2015