Znamy laureatów 11. Nagród PISF!

Laureaci 11. edycji Nagród PISF (za rok 2017)

Kino

  • Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu

Wydarzenie filmowe

  • Kinobus/Lubelszczyzna 2017

Promocja polskiego filmu za granicą

  • Loving Vincent za promocję filmu „Twój Vincent”

Krytyka filmowa

  • Łukasz Adamski

Książka o tematyce filmowej

  • Barbara Hollender, „Od Munka do Maślony”
  • Łukasz Maciejewski, „Aktorki. Odkrycia”

Edukacja filmowa

  • Warsztaty Operatorskie PSC i „FilmPRO”

Dystrybucja polskiego filmu

  • Best Film za krajową dystrybucję filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”

Dyskusyjny Klub Filmowy

  • Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”

Plakat filmowy

  • „Twój Vincent” Dorota Kobiela

Gratulacje dla laureatów i nominowanych

„Gratuluję wszystkim laureatom i nominowanym, wybór był niezwykle trudny. Sama selekcja nominowanych spośród tylu zgłoszeń była już dużym wyzwaniem. Wybór laureatów był jeszcze trudniejszy, w jednej kategorii nawet zaskakujący” – powiedział podczas Gali Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski.

„Otrzymaliśmy 290 zgłoszeń, wszystkie nominowane osoby łączy jedno słowo: pasja. Bez tych osób polska kinematografia byłaby duża uboższa. Polski Instytut Sztuki Filmowej, tak teraz, jaki i w latach ubiegłych, oraz w przyszłości, będzie takich ludzi wspierał, i Nagrody PISF pozostaną” – zapewnił Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

„Chciałbym też podziękować wszystkim tym, bez których Polski Instytut Sztuki Filmowej nie miałby pieniędzy na wspieranie polskiego kina. Jest to przeszło 150 podmiotów.”

Dyrektor PISF wymienił te podmioty, które znalazły się w pierwszej dziesiątce: Telewizję Puls, Multikino SA, Multimedia Polska, Cinema City Poland, UPC Polska, Telewizja Polska SA, Polsat Media Biuro Reklamy, Telewizja TVN, ITI Neovision, Cyfrowy Polsat.

Nagrody PISF

Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

Podobnie jak w ubiegłych latach autorem wręczonych statuetek jest krakowski artysta rzeźbiarz Xawery Deskur Wolski. Oprócz statuetki każdy z laureatów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł. 


18.09.2018