Znamy Laureatów Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019

14 marca wieczorem zakończył się finał Konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Munka 2019.  Jury Konkursu przyznało nagrody główne za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Debiut Operatorski oraz dwa wyróżnienia.

Jury w składzie: Bogdan Dziworski, Bronka Nowicka, Jan Komasa, Joaquín Del Paso, Paweł Chorzępa, Maria Ornaf i Adam Suzin przyznało nagrody główne za Najlepszy Debiut Reżyserski i Najlepszy Debiut Operatorski oraz dwa wyróżnienia.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski otrzymał Jan P. Matuszyński za film „Ostatnia rodzina”.

Uzasadnienie Jury: „Za mistrzowskie podjęcie i opracowanie biograficznej materii za pomocą całej skrzynki reżyserskich narzędzi”.

Nagrodę w wysokości 10 000 zł w kategorii Najlepszy Debiut Operatorski otrzymał Michał Marczak za zdjęcia do filmu „Wszystkie nieprzespane noce”.

Uzasadnienie Jury: „Za sensoryczne wyczucie kamery i dokumentalną czujność oraz umiejętność znalezienia się we właściwym miejscu i czasie”.

Wyróżnienia za Reżyserię otrzymali:

Jagoda Szelc za film „Wieża. Jasny dzień.”.

Uzasadnienie Jury: „Za odważną podróż na tereny emocjonalnie pograniczne i próbę opisania ich swoistym charakterem pisma”

oraz Norman Leto za film „Photon”.

Uzasadnienie Jury: „Za wstrząsająco ludzką narrację przeprowadzoną z chirurgiczną precyzją na poziomie molekularnym”.

Źródło informacji: www.filmschool.lodz.pl/news/1476,coals-zagralo-jury-nagrody-przyznalo.html


15.03.2019