Znamy nominacje do nagrody Doc Alliance

31 marca ogłoszono nominacje do 7. edycji nagrody Doc Alliance. Wśród nominowanych filmów dokumentalnych znalazł się obraz współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Polska nominacja

Przedstawiciele Festiwalu Filmów Dokumentalnych Planete+ Doc wybrali do konkursu dokument polskiego reżysera Michał Bielawskiego „Mundial. Gra o wszystko”. Film opowiada o sukcesie polskiej drużyny piłkarskiej w 1982 roku i realiach politycznych, jakie panowały w tamtym czasie w Polsce. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nominowane tytuły

 • „The Reunion”, reż. Anna Odell (nominowany przez kopenhski CPH:DOX)
 • „The Quest of the Schooner Creoula”, reż. André Valentim Almeida (nominowany przez portugalski Doclisboa)
 • „The Special Need”, reż. Carlo Zoratti (nominowany przez niemiecki DOK Leipzig)
 • „The Great Night”, reż. Petr Hátl (nominowany przez czeski Jihlava IDFF)
 • „Bloody Beans”, reż. Narimane Mari (nominowany przez francuski FID Marseille)
 • „Striplife”, reż. Nicola Grignani, Alberto Mussolini, Luca Scaffidi, Valeria Testagrossa, Andrea Zambelli (nominowany przez szwajcarski Visions du Réel)
 • O nagrodzie i Doc Alliance

  Doc Alliance jest rezultatem kreatywnej współpracy i partnerstwa siedmiu europejskich festiwalu filmów dokumentalnych: CPH:DOX, DOK Leipzig, FID Marseille, Jihlava IDFF, Planete+ Doc, Visions du Réel i Doclisboa. Celem tej inicjatywy jest rozwój filmu dokumentalnego oraz promocja kreatywnych filmów dokumentalnych. Co roku każdy z siedmiu wyżej wymienionych festiwali wybiera jeden dokument, który automatycznie zostaje nominowany do udziału w konkursie o nagrodę Doc Alliance. Wybrane filmy pokazywane są na festiwalach należących do Doc Alliance. Poszczególne festiwale wybierają także  po jednym członku jury, które wyłoni zwycięski film i przedstawi wyniki podczas festiwalu w Cannes.

   

  Więcej informacji: www.dafilms.com.

   

  Magdalena Wylężałek

  31.03.2014