Znamy zwycięzców konkursu Skrytykuj!

Skrytykuj.pl

 

Prawie 140 recenzji wpłynęło na konkurs Skrytykuj! zorganizowany w ramach kampanii społecznej PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Autorzy najlepszych komentarzy zasiądą w Jury Młodych podczas międzynarodowego festiwalu filmowego Off Plus Camera w Krakowie.

Skrytykuj!

W połowie stycznia 2013 ruszyła kampania społeczna PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – Skrytykuj!. Akcja ma na celu przekonanie nastolatków, że warto zwracać uwagę na wszystkie elementy tworzące film, ponieważ to w nich tkwi prawdziwa siła kina. PISF promuje świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży poprzez spotkania z krytykami filmowymi organizowane w całej Polsce oraz prowadzone na stronie Skrytykuj.pl konkursy i vlogi ambasadorów kampanii, czyli subiektywne komentarze, w których artyści opowiadają o ważnych dla siebie filmach.

140 recenzji

Na pierwszą edycję konkursu Skrytykuj! zgłoszono prawie 140 recenzji (pisemnych i wideo). Młodzież chętnie wypowiadała się o kinie mainstreamowym (m.in. „Django” w reż. Quentina Tarantino) i o „klasykach” takich jak twórczość Monty Pythona i polskich, współczesnych produkcjach (m.in. „Yuma” w reż. Piotra Mularuka czy „Sala Samobójców” w reż. Jana Komasy). Jury konkursu wybrało 4 najlepsze komentarze. 

Laureaci konkursu

  • Wojciu (Wojciech Rodak) za recenzję filmu „Kieł”, reż. Giorgos Lanthimos
  • Subiektywna (Klara Kluczykowska) za recenzję filmu „Fish tank”, reż. Andrea Arnold
  • Kacprowski96 (Kacper Baranowski) za wideo recenzję filmu „Baby są jakieś inne”, reż. Marek Koterski
  • Anna (Anna Roszkowska) za wideo recenzję filmu „Charlie”, reż. Stephen Chbosky

Jury na Off Plus Camera

Zwycięzcy wezmą udział w 6. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie, jako jury w specjalnie przygotowanej na tę okazję kategorii festiwalowej.

Konkurs na recenzje wideo

29 marca 2013 rozpoczął się kolejny konkurs. Młodzież w wieku 12-14 lat może do 17 kwietnia 2013 zamieszczać na stronie Skrytykuj.pl wideo recenzje wybranego filmu. Dwoje laureatów konkursu poprowadzi 5 maja 2013 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu polską część gali Nagrody Młodej Widowni przyznawanej przez Europejską Akademią Filmową. Konkurs organizowany jest przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej i PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Kampania PISF

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej Skrytykuj! jest PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za opracowanie strategii i kreacji do kampanii, stworzenie serwisu Skrytykuj.pl, kreacje reklamy internetowej wraz z nośnikami oraz współorganizację konkursów odpowiada agencja marketingu interaktywnego GoldenSubmarine. Vlogi Ambasadorów przygotowało i wyprodukowało Studio DeLord.

Partnerzy

Partnerzy kampanii: Festiwal Off Plus Camera, Dyskusyjne Kluby Książki, sieć kin Helios, IPLEX.PL, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, filmweb.pl, WPROST.pl, Studio filmowe KADR, TVP 2, Roxy FM. Ambasadorami kampanii są: Monika Brodka, Joanna Kulig, Eryk Lubos, Katarzyna Zielińska, Jacek Wasilewski, Tomasz Schuchardt oraz Arkadiusz Jakubik.

 

Więcej informacji na stronach: www.skrytykuj.plwww.facebook.com/filmsienieurwalwww.youtube.com/skrytykuj.

 

Agata Sotomska, Paulina Bez

29.03.2013