Zobacz, jak wygląda festiwal filmowy z perspektywy jurora

Interesujesz się kinem niezależnym? Chcesz pojechać do Krakowa, aby oglądać filmy, dyskutować o nich, a także nagrodzić najciekawszą produkcję? Weź udział w konkursie Filmoteki Narodowej i przeżyj niezwykłe doświadczenie na międzynarodowym festiwalu filmowym.

Zostań jurorem na festiwalu w Krakowie

Podczas 10. edycji Festiwalu Netia Off Camera konkursowa sekcja „Wytyczanie drogi” już po raz piąty będzie oceniana przez Jury Młodych. Ideą, która przyświeca projektowi jest zachęcenie młodzieży do świadomego oglądania filmów. Troje uczniów – spośród tych, którzy interesująco i przy pomocy rzeczowych argumentów wyrażą własne zdanie – zostanie zaproszonych do Krakowa, by wspólnie oglądać konkursowe filmy, rozmawiać o nich, a na koniec wyłonić zwycięzcę i wręczyć mu nagrodę w trakcie Gali Zamknięcia Festiwalu.

Co trzeba zrobić?

Aby zostać młodzieżowym jurorem, należy napisać recenzję bądź stworzyć wideorecenzję dowolnego filmu. Autorskie prace można publikować na stronie www.skrytykuj.pl do 20 marca 2017 roku włącznie. włącznie (Decyzją organizatora wydłużony został okres nadsyłania prac). Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 marca 2017 roku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ostatniej klasy gimnazjum. Przed zgłoszeniem się do konkursu należy uważnie przeczytać regulamin. Festiwal Netia Off Camera odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 7 maja 2017 roku.

Konkurs ze wsparciem PISF

Konkurs organizowany jest w ramach akcji „Skrytykuj.pl” przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kontakt:

Agata Sotomska – koordynatorka projektu

Email: asotomska@fn.org.pl

Tel.: (22) 542 10 75

Informacja prasowa 

06.02.2017