Zostań dziennikarzem „Głosu Dwubrzeża”

Trwa nabór do gazety festiwalowej „Głos Dwubrzeża” wydawanej w trakcie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca.

„Głos Dwubrzeża” 

to jedyny, najlepszy, aktualny dziennik Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Każdego festiwalowego dnia redakcja magazynu poleca najlepsze filmy i najciekawsze spotkania z gośćmi, informuje o aktualnych wydarzeniach, rozmawia z ludźmi kina i zagląda za kulisy. W skład redakcji, od pierwszej edycji, wchodzą młodzi ludzie z całej Polski. Wszystkich łączy miłość do kina oraz do tego wyjątkowego miejsca na filmowej mapie Polski. Redakcja szuka ludzi, którzy kochają X muzę. Pod okiem profesjonalnej redaktorki przez osiem dni Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie można doskonalić swój warsztat.

Jak zostać dziennikarzem?

„Opowiedz nam krótko o swoim ulubionym filmie. To wiele o Tobie powie. Przygotuj dwa teksty: recenzję filmu, który miał swoją premierę nie wcześniej niż rok temu oraz propozycję trzech pytań do aktora lub reżysera, które nie będą bezpośrednio dotyczyły konkretnego filmu. Liczba znaków każdego z tekstów nie powinna przekraczać 3 tysięcy. Dołącz swoje CV. Zapraszamy także umysły ścisłe – stawiamy na pasję, nie kierunek studiów” – zachęcają organizatorzy. Redaktorką naczelną „Głosu Dwubrzeża” jest w tym roku Ola Salwa – dziennikarka i recenzentka filmowa, redaktor naczelna „Polish Film Magazine”, członkini polskiej sekcji FIPRESCI.

Czas trwania naboru i wyniki

Redakcja czeka na zgłoszenia pod adresem mailowym Rzecznik Prasowej festiwalu, Pauliny Litwinow: press@dwabrzegi.pl. Teksty należy przesłać do 13 czerwca 2018. O wynikach redakcja poinformuje najpóźniej 18 czerwca.

Członkowie ekipy redakcyjnej będą mieli zapewnione noclegi, wyżywienie, gadżety festiwalowe i pełną akredytację dziennikarską podczas Dwóch Brzegów. Redakcja gwarantuje pracę w grupie pasjonatów i profesjonalistów, wśród zgranego zespołu, który wyróżnia się nieprzeciętnym poczuciem humoru, ale też potrafi podzielić się wiedzą, doradzić i pochwalić.

„Kino to wspólnota, w której twórcy nie istnieją bez odbiorców, a odbiorcy kultury nie istnieją bez tych, którzy ją tworzą. Stań się jego częścią – stan się częścią Festiwalu Dwa Brzegi!” – zachęcają organizatorzy.

12. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 28 lipca-5 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.dwabrzegi.pl

Informacja prasowa


30.05.2018