Zostań dziennikarzem na Dwóch Brzegach

Trwa nabór wolontariuszy do gazety festiwalowej „Głos Dwubrzeża” wydawanej w trakcie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 lipca.

Nabór zgłoszeń

Aby zostać redaktorem gazety festiwalowej „Głos Dwubrzeża” należy przesłać krótką recenzję dowolnego filmu (nie więcej niż 3 tys. znaków bez spacji) oraz przygotować relację z wybranego przez siebie wydarzenia kulturalnego (4 tys. znaków bez spacji). Oba teksty z dołączonym CV należy wysłać do 8 lipca do rzecznika prasowego, Pauliny Litwinow na adres: press@dwabrzegi.pl.

Wyniki naboru ogłosimy na naszej stronie internetowej 11 lipca. Naszym wolontariuszom zapewniamy nocleg i wyżywienie oraz gwarantujemy możliwość zdobycia niezwykłego doświadczenia.

Błażej Hrapkowicz redaktorem naczelnym gazety

Redaktorem Naczelnym „Głosu Dwubrzeża” jest w tym roku Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy, kulturoznawca, absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, dotychczas współpracujący m.in. z Polskim Radiem, „Kinem”, portalami Filmweb i Dwutygodnik.com. Jest także laureatem Grand Prix Konkursu im. Krzysztofa Mętraka, był nominowany do Nagrody PISF w kategorii „Krytyka filmowa” (2010) i „Audycja radiowa lub program telewizyjny” (2014).

„Głos Dwubrzeża”

 „Głos Dwubrzeża” istnieje od pierwszej edycji. Oparty na pracy wielbicieli sztuki i kina w szczególności, jest pomocą dla wszystkich, którzy chcą się zorientować w codziennej ofercie festiwalu. Podczas Dwóch Brzegów gazeta dystrybuowana jest bezpłatnie.

10. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 30 lipca-7 sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.dwabrzegi.pl/zostan-dziennikarzem-festiwalowej-gazety-glos-dwubrzeza.

Informacja prasowa

30.06.2016