Zostań jurorem 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Chcesz przekonać się co do powiedzenia mają polscy filmowcy i wskazać, które tematy interesują młodych widzów? Napisz lub nagraj recenzję wybranego przez siebie filmu, a być może to Ty zasiądziesz w Jury Młodych 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni!

Zgłoszenia do 17 lipca

Do 17 lipca 2016 na stronie www.skrytykuj.pl można zamieszczać recenzje filmowe. Organizatorzy czekają na wypowiedzi pisemne lub video. Trzy osoby, które stworzą najlepsze recenzje zostaną zaproszone do Jury Młodych 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, odbywającego się w dniach 19-24 września.

Uczniowie w akcji!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjum. Dlaczego warto wziąć w nim udział? „Przyjęło się myśleć, że polskie kino to tylko głupie komedie” – mówi Kaja Folga, laureatka poprzedniej edycji konkursu – „dlatego inicjatywy takie jak Skrytykuj! potrzebne są m.in. po to, by nauczyć się doceniać filmy, które powstają w Polsce”.

Portal Skrytykuj.pl

Konkursy organizowane są na portalu www.skrytykuj.pl. Młodzi krytycy znajdą na nim materiały pomocnicze: poradnik krytyka oraz vlogi dziennikarzy filmowych i ambasadorów akcji, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnych recenzji. Strona stanowi również forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem kampanii społecznej Skrytykuj! jest Filmoteka Narodowa przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami konkursów są: Festiwal Filmowy w Gdyni, Festiwal Netia Off Camera, oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.skrytykuj.pl.

13.06.2016