Zostań jurorem Pięciu Smaków

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to współfinansowany przez PISF coroczny przegląd kina azjatyckiego. Do 9 września organizatorzy imprezy czekają na zgłoszenia do udziału w konkursie o miejsce wśród jurorów szóstej edycji.

Wybierz najlepsze filmy z Azji

– Jeżeli pasjonuje Cię azjatyckie kino, lubisz o nim dyskutować i chcesz spędzić tydzień w gronie ludzi dzielących Twoją pasję – zasiądź w People’s Jury! – piszą organizatorzy. Podczas tegorocznej edycji Pięciu Smaków, która odbędzie się od 24 do 30 października, po raz pierwszy w historii festiwalu, filmy sekcji Nowe Kino Azji będą walczyć o nagrody. Zwycięzców wybierze People’s Jury. Idea jest prosta: 13 pasjonatów kina azjatyckiego spotka się podczas festiwalu w Warszawie, by wspólnie obejrzeć konkursowe filmy i wyłonić z nich najlepszy tytuł.

Weź udział w warsztatach

W chwilach wolnych od jurorskich obowiązków, na członków People’s Jury czeka cykl warsztatów, poprowadzonych przez dziennikarzy i krytyków filmowych, które pomogą im poszerzyć wiedzę i umiejętności filmoznawcze oraz redakcyjne. Pod okiem profesjonalistek: Iwony Cegiełkówny z miesięcznika „Kino” oraz Edyty Jarząb, redaktorki portalfilmowy.pl, jurorzy będą przygotowywać także krótkie recenzje filmowe i relacje z festiwalu, które publikowane będą na stronie Pięciu Smaków oraz w wybranych mediach patronackich. Codzienne spotkania warsztatowo-redakcyjne uzupełnią debaty ze znawcami kina azjatyckiego, dziennikarzami, pasjonatami kultur Azji.

Jak zostać jurorem Pięciu Smaków?

 

Do konkursu organizatorzy zapraszają zafascynowanych kinem azjatyckim i krytyką filmową amatorów i półprofesjonalistów – także blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria. Do konkursu organizatorzy zapraszają zafascynowanych kinem azjatyckim i krytyką filmową amatorów i półprofesjonalistów – także blogerów, studentów kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych. Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, Fundacja Sztuki Arteria.

 

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy (dostępne na stronie www.piecsmakow.pl), przyjmowane będą do 9 września na adres jury@piecsmakow.pl.

 

6. Festiwal Filmowy Pięć Smaków jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

16.07.2012