Zostań jurorem w międzynarodowym konkursie!

Uczniowie z Polski będą mogli po raz pierwszy zdecydować o przyznaniu Nagrody Młodej Widowni rozdawanej przez Europejską Akademię Filmową.

Nagroda Młodej Widowni

Nagroda Młodej Widowni zostanie w tym roku przyznana przez Europejską Akademię Filmową po raz drugi. Po raz pierwszy o tym, kto ją otrzyma zadecydują również uczniowie z Polski. Do nagrody nominowane są trzy filmy: „The Suicide Shop” reż. Patrice Leconte, „UPSIDEdown” reż. Bernd Sahling i „The Zigzag Kid” reż. Vincent Bal.

Pokazy we Wrocławiu

Wszystkie filmy zostaną pokazane 5 maja 2013 równolegle w ośmiu europejskich miastach. Widzowie zgromadzeni w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu obejrzą filmy, bezpośrednio po seansach oddadzą głosy na specjalnych kartach i połączą się z innymi kinami za pośrednictwem wideokonferencji, by przekazać swoją decyzję rówieśnikom z pozostałych krajów. Wydarzenie jest skierowane do uczniów w wieku 12-14 lat.

Konkurs dla klas

Klasy zainteresowane udziałem w wydarzeniu mogą wziąć udział w konkursie na foto opowieść „Tajemnice mojej szkoły”. W pracy powinni wziąć udział wszyscy uczniowie danej klasy. Opowieść w formie prezentacji powinna zawierać około 10-12 zdjęć oraz tekst (pisany lub mówiony, który zostanie nagrany i podłożony) opowiadający historię przedstawioną na zdjęciach. Nagrodą jest udział około 5 klas w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej (organizator pokrywa koszty zakwaterowania we Wrocławiu i wyżywienia).

Konkurs Skrytykuj na recenzję wideo

Drugi konkurs polega na przygotowaniu, nagraniu i przesłaniu poprzez stronę www.skrytykuj.pl recenzji wideo wybranego filmu. W tym konkursie uczniowie powinni brać udział indywidualnie. Jego laureaci będą mogli poprowadzić wrocławską część gali (zapowiedzi filmów, nadzór nad głosowaniem, przedstawienie jego wyników podczas telekonferencji z innymi miastami). Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane dwie osoby, które nagrały najciekawsze recenzje.

Nabór prac do 19 kwietnia 2013

Gotowe prace (linki i pliki) w obu konkursach należy przesłać na adres kontakt@nowehoryzonty.pl do 19kwietnia 2013. Wyniki zostaną opublikowane  na stronach www.nhef.pl i www.skrytykuj.pl.

 

Organizatorem konkursów są Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej przy wsparciu PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Więcej informacji i regulaminy konkursów na stronach: www.skrytykuj.pl, www.nhef.pl.

 

Na podstawie informacji prasowej opracowała Paulina Bez

15.04.2013