Zostań kinowym Ambasadorem Polski i pojedź na Festiwal Filmowy w Wenecji!

Masz od 18 do 25 lat i regularnie chodzisz do kina? Potrafisz ciekawie pisać o swojej filmowej pasji? Płynnie mówisz i piszesz po angielsku? Jeśli tak, zgłoś się do programu 28 Times Cinema. Sieć kin Europa Cinemas po raz kolejny wybierze spośród młodych Europejczyków 28 miłośników kina i nagrodzi ich zaproszeniem na Festiwal Filmowy w Wenecji! Możesz być jednym z nich.

28 Times Cinema

28 Times Cinema to program, który już od ośmiu lat realizuje międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas, we współpracy z Parlamentem Europejskim przyznającym nagrodę LUX oraz Giornate degli Autori. Co roku spełniają się marzenia 28 młodych wielbicieli filmu, którzy mogą wziąć udział w prestiżowym weneckim festiwalu. Co więcej, dołączają oni do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zwycięzcę nagrody dla najlepszego filmu.

Kto może się zgłosić?

W programie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 25 lat, żywo zainteresowane filmem, stali bywalcy kin. Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, by móc aktywnie uczestniczyć między innymi w spotkaniach i dyskusjach z filmowcami. W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby zatrudnione jako stali pracownicy kina.

Zgłoszenia należy przesyłać do niedzieli, 22 kwietnia 2018 roku, na adres: 28timescinema@gcf.org.pl.

Dodatkowe informacje

Parlament Europejski zapewnia zakwaterowanie oraz organizację podróży uczestników, a także pokrywa ich koszty przez cały czas trwania wydarzenia (13 dni). Europa Cinemas zobowiązuje się do zapewnienia wyżywienia uczestnikom. Planowana data przyjazdu to wtorek 28 sierpnia, a data powrotu – niedziela, 9 września 2018 roku.

Więcej informacji: www.gcf.org.pl.


18.04.2018