Zostań wolontariuszem Kameralnego Lata

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato ogłaszają otwarty nabór na wolontariuszy najbliższej edycji festiwalu, która odbędzie się w dniach 2-8 lipca w Radomiu.

„Wolontariat przy festiwalu filmowym to od lat sprawdzony sposób na rozpoczęcie pracy w branży filmowej. Wiele osób w taki właśnie sposób rozpoczęło karierę menadżera kultury lub innego specjalisty zajmującego się kinem. To także okazja przyjrzenia się pracy w kulturze, wzięcia udziału w prestiżowym wydarzeniu, poznania nowych ludzi i spotkania osób znanych tylko z ekranu kinowego. Jest to również ciekawy sposób zaliczenia praktyk studenckich lub odbycia stażu” – wymieniają organizatorzy. „Poszukujemy energicznych, kreatywnych wolontariuszy z pozytywnym podejściem do wykonywanych działań”.

Kameralne Lato daje szansę na zdobycie doświadczeń związanych z koordynacją pracy zespołu i kreatywnym działaniem w grupie, pozwala wykazać się zaradnością i samodzielnością oraz poznać kulisy pracy w branży artystycznej. Podczas festiwalu wolontariusze mają możliwość zaangażowania się w kilka obszarów tematycznych, takich jak: obsługa biura festiwalu, wsparcie organizacyjne, praca w biurze prasowym, pomoc techniczna przy projekcjach, konferencjach branżowych i warsztatach filmowych oraz opieka nad gośćmi zagranicznymi. Po zakończeniu rekrutacji zakres i termin działań zostanie indywidualnie dostosowany do każdego z wolontariuszy.

„Program jubileuszowej, 10. edycji Kameralnego Lata będzie obfitować w różnorodne wydarzenia – od skierowanych do szerokiej widowni imprez plenerowych po specjalistyczne spotkania branżowe. W tym roku spodziewać się można także rekordowej liczby gości ze świata filmowego – zarówno z Polski jak i z zagranicy. Organizacja tego wyjątkowego wydarzenia będzie niosła za sobą wiele wyzwań i wartościowych doświadczeń oraz ogromną satysfakcję!” – zachęcają organizatorzy.

Zgłoszenia

Formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie festiwalu www.kameralnelato.pl/wolontariat należy wysłać na adres: biuro@filmforum.pl do 19 czerwca 2017. Aby dołączyć do zespołu wolontariuszy Kameralnego Lata, należy mieć ukończone 18 lat.

Informacja prasowa

12.06.2017