Zrób film w 48 godzin w Katowicach i ...trzech innych miastach

Rozpoczął się nabór do tegorocznej edycji 48 Hour Film Project. Na pierwszy ogień idą Katowice. Górnośląska edycja projektu odbędzie się w weekend 15-17 kwietnia, a tydzień wcześniej zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach scenariuszowych z Wojciechem Lepianką. W tym roku 48HFP odbędzie się nie tylko w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu, oraz także po raz pierwszy – w Łodzi.

48 Hour Film Project

48 Hour Film Project to międzynarodowy konkurs i festiwal filmowy, podczas którego ekipy filmowe wymyślają i piszą scenariusz, a następnie kręcą i montują krótkometrażowy film (od 4 do 7 minut) w ciągu tytułowych 48 godzin. Pierwsza w tym roku, katowicka edycja konkursu i festiwalu odbędzie się między 9 a 23 kwietnia. Pierwszy weekend (9-10 kwietnia) poświęcony będzie warsztatom scenariuszowym i producenckim dla uczestników. W drugi weekend (15-17 kwietnia) uczestnicy będą kręcić filmy, które pokazane zostaną tradycyjnie w Kinie Kosmos w ciągu następnego tygodnia (19-21 kwietnia). Uroczysta gala wraz z rozdaniem nagród i afterparty odbędzie się w piątek 22 kwietnia. Jury wyłoni wtedy zwycięski film, który pojedzie na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych.

Aby wziąć udział w konkursie w Katowicach należy zarejestrować się poprzez stronę: www.48hourfilm.com/katowice.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa. Partnerami konkursu w Katowicach są: Instytucja Silesia-Film, Instytucja Filmowa Silesia Film Commission, Kino Kosmos, Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, Cuda krowskie, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Ars Independent, Wear The Bear – Rychtyk Ślonski Sztof, Foto Baron.

Projekt  jest współfinansowany przez miasto Katowice. Partnerem edycji we wszystkich miastach jest Audionetwork.

Kolejne edycje odbędą się:

  • we Wrocławiu – 10-12 czerwca,
  • w Warszawie – 23-25 września,
  • w Łodzi – 28-30 października.

Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi w każdym mieście:

  • rejestracja wczesna 150 zł,
  • rejestracja normalna – 190 zł,
  • rejestracja późna – 230 zł,

Informacje o konkursie: www.48hfppoland.plwww.48hourfilm.com/katowice – rejestracja ekip do 4. edycji 48HFP Katowice, www.facebook.com/48hfppoland

Informacja prasowa

10.03.2016