Zwiastun "Bogów" nominowany do Golden Trailer Awards

Zwiastun filmu „Bogowie” Łukasza Palkowskiego znalazł się wśród tytułów z całego świata nominowanych do Golden Trailer Awards 2015.

„Bogowie” z najlepszym spotem telewizyjnym

Zwiastun „Bogów” został zakwalifikowany w kategorii zagraniczny spot telewizyjny. Reżyserem i montażystą zwiastuna jest Dobromił Sudak. W tym roku w tej Ktegorii znalazły się tylko dwa filmy. O wygraną „Bogowie” powalczą z amerykańsko-brytyjską superprodukcją science fiction „Ex_Machina” w reżyserii Alexa Garlanda.

– Bogowie zostali docenieni przez krytyków, a co najważniejsze także przez widzów. Film znalazł się w pierwszej dziesiątce najbardziej kasowych filmów ostatniego 25-lecia w Polsce! Filmowa historia doktora Religi, z genialnie odegraną rola Tomasza Kota, spowodowała, że prace nad trailerem były niesamowitą przygodą – mówi autor nominowanego zwiastuna, Dobromił Sudak i dodaje – Prawdziwym wyzwaniem jest uchwycić faktyczne przesłanie danego obrazu. Sztuką jest, aby nie zdradzając zakończenia filmu, zatrzymać widza w napięciu i zaciekawić go na tyle, aby później zechciał wybrać się do kina.

W Polskich kinach film obejrzało ponad 2 miliony widzów. Producentem filmu jest firma Watchout Productions, dystrybutorem Next Film. Obraz został dofinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Golden Trailer Awards

Golden Trailer Awards przyznawane są od 1999 roku i cieszą się prestiżową renomą „Oscara” wśród trailerów. W zeszłym roku nagrodę Golden Trailer w kategorii najlepszy zagraniczny film dramatyczny wygrał zwiastun filmu „Ida”. Tegoroczne rozdanie nagród odbędzie się 6 maja w The Saban Theater w Beverly Hills.

Zwiastun można obejrzeć tutaj.

Na podstawie informacji prasowej

14.04.2015