„Zwierzęta” w kinach

14 grudnia do polskich kin wejdzie współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, film „Zwierzęta” w reżyserii Grega Zglińskiego.

O filmie

Fot. materiały prasowe

Obraz był nominowany w kategorii najlepszy film fabularny, najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Mona Petri) oraz najlepsze zdjęcia (Piotr Jaxa) do Szwajcarskiej Nagrody Filmowej.  

W swoim najnowszym filmie Greg Zgliński opowiada historię Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakacje do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Więcej o filmie można przeczytać w wywiadzie z reżyserem: www.pisf.pl/aktualnosci/rozmowa-z-gregiem-zglinskim

Twórcy

Film jest koprodukcją Szwajcarii, Polski i Austrii. Reżyserem „Zwierząt” jest Greg Zgliński. Scenariusz napisał razem z Jörgiem Kaltem. Autorem zdjęć jest Piotr Jaxa. Za muzykę odpowiada Bartosz Chajdecki. Kierownikiem produkcji jest Aleksandra Skraba, producentami Katrin Renz oraz Stefan Jäger. Za produkcję odpowiadają Tellfilm, Coop 99 Filmproduktion i Opus Film, natomiast dystrybutorem jest Velvet Spoon. „Zwierzęta” są drugim tytułem, który nowopowstała firma wprowadza do dystrybucji (pierwszym był „Listopad” Rainera Sarneta). Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

W filmie występują: Birgit Minichmayr, Philipp Hochmair, Mona Petri, Mahdi Nebbou, Michael Ostrowski i Philip Lenkowsky.


11.12.2018