Zwycięzcy 3. Wielkiego Testu o Polskim Filmie

28 września w TVP1 oraz na stronach Interii odbył się 3. Wielki Test o Polskim Filmie. Współorganizatorem wydarzenia był PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Laureatami zostali Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz (studio TVP w Warszawie). W teście on-line udział wzięło ponad 280 000 internautów.

Autorami pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy 3. Wielkiego Testu o Polskim Filmie, był zespół ekspertów, w skład którego weszli: Dyrektor PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – Agnieszka Odorowicz, krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz dziennikarka Grażyna Torbicka. W TVP1 program miał widownię rzędu 1 mln 734 tys. widzów. W internetowej wersji Testu wzięło udział ponad 280 000 uczestników. 

Sprawdzenie wiedzy o polskim filmie

Wielki Test o Polskim Filmie poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. W studio TVP na pytania odpowiadali m.in. Piotr Machalica, Małgorzata Zajączkowska, Marcin Bortkiewicz, Katarzyna Figura, Mieczysław Hryniewicz, Krystyna Tkacz. W studio TVP test rozwiązywali także uczestnicy zajęć Akademii Polskiego Filmu – Marta Otocka, Magdalena Furgał, Agnieszka Bugzel, Justyn Kołakowski, Kajetan Chodorowski pod opieką reżysera i pedagoga Janusza Zaorskiego. Formuła testu nawiązywała do poprzednich „Wielkich Testów” emitowanych na antenie telewizyjnej Jedynki. Podczas programu przypomniano laureatów i filmy nominowane w tym roku do nagrody Diamentowych Lwów w plebiscycie 40-lecia Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Laureaci Wielkiego Testu o Polskim Filmie

Dyrektor PISF – Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszka Odorowicz pogratulowała zwycięzcom w warszawskim studio TVP i wspólnie z prezesem TVP Januszem Daszczyńskim wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz czek na 30000 zł. Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz podarowali wygraną przez siebie kwotę Pracowni Filmoteki Szkolnej w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. ks. Władysława Kowalczyka w Woli Rzędzińskiej.

-Chciałam podziękować widzom, że wybierają coraz częściej polskie filmy i na polskie filmy chodzą, bo robimy je dla was – podkreślała dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz, zapraszając do kin na nowe polskie produkcje.
Więcej informacji: www.facebook.com/WielkiTestTVP oraz http://film.interia.pl/raporty/raport-wielki-test-o-polskim-filmie15/newsy/news-wielki-test-o-polskim-filmie-sprawdz-wyniki,nId,1893199.

Marta Sikorska

29.09.2015