Zwycięzcy 4. Wielkiego Testu o Polskim Filmie

28 listopada w TVP1 oraz na stronach Interii odbył się 4. Wielki Test o Polskim Filmie. Współorganizatorem wydarzenia był PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej. Laureatami zostali Katarzyna Burzyńska i Jacek Kurowski (studio TVP w Warszawie).

Sprawdzenie wiedzy o polskim filmie

Autorami pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy Wielkiego Testu o Polskim Filmie, był zespół ekspertów, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele PISF, krytyk filmowy Łukasz Maciejewski oraz dyrektor Festiwalu Filmowego w Gdyni i krytyk filmowy Michał Oleszczyk.

Wielki Test o Polskim Filmie poprowadzili Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. W warszawskim studiu TVP test rozwiązywały duety złożone z twórców filmowych (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści) oraz miłośników kina (sportowcy, artyści estradowi, politycy, dziennikarze). W zabawie wzięli udział m.in. Paweł Nastula, Barbara Kurdej-Szatan, Laura Łącz, Sławomir Orzechowski, Mikołaj Roznerski, Elżbieta Romanowska, Halina Frąckowiak, Klaudia Halejcio i Krystyna Czubówna.

Laureaci Wielkiego Testu o Polskim Filmie

Do finału Wielkiego Testu o Polskim Filmie awansowały dwie pary: aktorski duet Laura Łącz i Sławomir Orzechowski oraz reprezentanci redakcji sportowej TVP – Katarzyna Burzyńska i Jacek Kurowski. Ci ostatni odpowiedzieli na wszystkie finałowe pytania i zostali zwycięzcami Wielkiego Testu o Polskim Filmie. Laureaci przeznaczyli główną nagrodę pieniężną w wysokości 30 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny – Wrocławską Szkołę Filmową Mastershot.

Lista internetowych zwycięzców zostanie opublikowana 29 listopada na stronie film.interia.pl

4. edycja Wielkiego Testu o Polskim Filmie

To była już 4. edycja Wielkiego Testu o Polskim Filmie. Rok temu triumfował duet Grażyna Wolszczak – Cezary Harasimowicz, poprzednimi laureatami byli Maria Rotkiel i Antoni Królikowski. Pierwszą edycję Wielkiego Testu o Polskim Filmie wygrała para Maria Szabłowska – Janusz Zaorski.

Organizatorzy, partnerzy i patroni

Organizatorami Wielkiego Testu o Polskim Filmie są Telewizja Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem medialnym jest Interia, a patronami medialnymi Super Express i RMF FM.

Szczegółowe informacje o 4. Wielkim Teście o Polskim Filmie, w tym konkursowe pytania można znaleźć na stronie: film.interia.pl

Na podstawie informacji prasowej 

29.11.2016