Zwycięzcy konkursu "Kurs za recenzje"

Jury wyłoniło troje finalistów organizowanego przez Studio Munka konkursu „Kurs za recenzje”, którzy wezmą udział w Mistrzowskim Kursie Krytyki Filmowej podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Profesjonalne warsztaty dziennikarskie

Anna Bińkowska, Bartosz Marzec i Bernadetta Trusewicz wezmą udział w profesjonalnych warsztatach dziennikarskich z zakresu krytyki filmowej i w 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni. Decyzję o wyłonieniu tej trójki finalistów podjęło jury, obradujące w składzie: Bożena Janicka, Iwona Cegiełka, Andrzej Kołodyński, Sławomir Pultyn i Max Cegielski . Program MKKF przewiduje dwie części – warsztaty literackie, które poprowadzi redaktor Bożena Janicka oraz warsztaty telewizyjne, przygotowane i prowadzone przez Sławomira Pultyna z Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Maxa Cegielskiego.

Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej zostanie rozstrzygnięty na podstawie zrealizowanych przez uczestników zadań warsztatowych – jednego literackiego i jednego telewizyjnego – wyznaczonych przez prowadzących. Na zwycięzców czekają nagrody – Nagroda Główna w wysokości 1500 zł oraz Wyróżnienia w wysokości 750 zł każde.

Organizator konkursu i Mistrzowskiego Kursu Krytyki Filmowej – Studio Munka-SFP, w ramach nagrody zapewnia finalistom także dojazd na festiwal, zakwaterowanie i akredytacje.

Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej jest w tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących jubileuszowej, 40. edycji Festiwalu Filmowego w Gdyni, która odbędzie się w dniach 14-19 września 2015 roku. Kurs i Konkurs współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej.

Na podstawie informacji prasowej

25.08.2015