"Żyć nie umierać" w kinach

28 sierpnia 2015 na ekrany polskich kin wszedł współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Żyć nie umierać” w reżyserii Macieja Migasa.

Historia zainspirowana Tadeuszem Szymkowem

Film „Żyć nie umierać” to historia zainspirowana osobą Tadeusza Szymkowa i jego ostatniego okresu w życiu oraz mu dedykowaną.

Bartek, niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

Tomasz Kot w roli głównej

fot. Jacek Piotrowski

W rolę głównego bohatera w filmie wcielił się Tomasz Kot („Bogowie”, „Disco Polo”, „Fotograf”, „Yuma”, „Erratum”). Na ekranie partnerują mu m.in. Janusz Chabior, Andrzej Konopka, Jacek Braciak i Adam Woronowicz.

Debiut ze wsparciem PISF

Reżyserem filmu jest Maciej Migas. „Żyć nie umierać” jest jego pełnometrażowym fabularnym debiutem. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz. Zdjęcia do filmu zrealizował Radosław Ładczuk. Producentem filmu jest Instytucja Filmowa Film-Art a koproducentami Dogoda Media, All, Sweet Pepe Studio i Kino Świat. Film był współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Premiera kinowa 28 sierpnia

Film „Żyć nie umierać” wszedł na ekrany polskich kin 28 sierpnia 2015. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

28.08.2015