"Żywie Biełaruś" nagrodzone w Brukseli

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Żywie Biełaruś” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza otrzymał nagrodę dla najlepszego scenariusza na zakończonym 26 czerwca MFF Flagey w Brukseli.

Najlepszy scenariusz

Film Krzysztofa Łukaszewicza razem z „Bejbi Blues” Katarzyny Rosłaniec zakwalifikował się do Konkursu Głównego tegorocznej edycji festiwalu. Międzynarodowe jury nagrodziło polska produkcję za scenariusz autorstwa Krzysztofa Łukaszewicza i Franaka Viačorki. Najlepszym filmem festiwalu okazała się francusko-niemiecka koprodukcja „Michael Kohlhaas” Arnaud des Pallières.

Polskie filmy w programie

Belgijska publiczność mogła zobaczyć w ramach sekcji Panorama nagrodzony na festiwalu Sundance za zdjęcia Michała Englerta film „Nieulotne” w reżyserii Jacka Borcucha i „Miłość” w reżyserii Sławomira Fabickiego. Wszystkie polskie filmy pokazywane na 11. MFF w Brukseli były współfinansowane przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

MFF w Brukseli

Celem imprezy jest prezentowanie nowych filmów, które powstają co roku w Europie. W tym roku w programie festiwalu znalazło się prawie 70 obrazów. Pokazom filmów towarzyszyły spotkania z twórcami i masterclassy.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.brff.be.

 

Paulina Bez

28.06.2013