ACID RAIN

Reżyseria: Tomasz Popakul

reżyseria: Tomasz Popakul
scenariusz: Tomasz Popakul 
opracowanie plastyczne: Tomasz Popakul
animacja: 3D Animation
dźwięk: Michał Fojcik
montaż: Tomasz Popakul
kierownictwo produkcji: Paulina Żelazko, Zofia Jaroszuk
Barwny, 26 min

producent: Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek  produkcja: Animoon, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny  współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Gdzieś w Europie Wschodniej. Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Początkowa ekscytacja podróżą autostopem opada, gdy ląduje na obrzeżach miasta w środku nocy. Na moście spostrzega postać balansującą niebezpiecznie na barierce. Tak poznaje Chudego trochę niezrównoważonego dziwaka. Chudy mieszka w kamperze, którym jeździ załatwiając niekoniecznie legalne sprawunki. Młoda postanawia zabrać się z Chudym. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

Tomasz Popakul
Urodził się w 1986 roku. Jest absolwentem PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja i efekty specjalne. Równolegle przez rok studiował też scenariopisarstwo. Zrealizował kilka filmów z czego dyplomowy „Ziegenort” – był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach i zdobył liczne nagrody na całym świecie. Wziął udział w programie rezydencji Animation Artist in Residence Tokyo organizowanym przez Japan Image Council (JAPIC) gdzie zrealizował film „Black”.